smartfon Xiaomi Mi 9T Pro
Xiaomi Mi 9T Pro (fot. Xiaomi)

To już pewne: Xiaomi Mi 9T Pro zadebiutuje w Polsce za dwa dni!

W zeszłym tygodniu polski oddział Xiaomi zapowiedział na 29 sierpnia 2019 roku „premierę nowego smartfona Xiaomi”, lecz za nic nie chciał powiedzieć, jakiego konkretnie modelu. Przypadkowo (lub nie) dowiedzieliśmy się jednak, że będzie to Xiaomi Mi 9T Pro.

Premiera Xiaomi Mi 9T Pro w Polsce

Kiedy dowiedzieliśmy się, że w najbliższy czwartek, 29 sierpnia 2019 roku, w Polsce zadebiutuje nowy smartfon Xiaomi, braliśmy pod uwagę dwie możliwości. Pierwszą – i jak się właśnie okazuje, poprawną – opcją był Xiaomi Mi 9T Pro, ponieważ niedawno został on oficjalnie wprowadzony do Europy (w bardzo atrakcyjnych cenach).

Drugą był natomiast Redmi Note 8, ponieważ tego samego dnia smartfon zostanie zaprezentowany w Chinach, wraz z Redmi Note 8 Pro. Braliśmy więc pod uwagę możliwość, że urządzenia przy okazji zadebiutują również w Polsce, co także byłoby mile widziane przez wiele osób.

Na Redmi Note 8 jeszcze jednak trochę poczekamy w Polsce, ale możemy mieć pewność, że smartfon prędzej czy później trafi do naszego kraju. Czy Redmi Note 8 Pro też – nie wiadomo, ale osobiście na to nie liczę, chociaż kto wie, może się mylę? Zobaczymy.

Łamiąca wiadomość: Redmi Note 8 jednak z procesorem Qualcomm Snapdragon

Xiaomi Mi 9T Pro już w ofercie sklepu Mi-home.pl

Jak zauważył serwis gsmManiaK, Xiaomi Mi 9T Pro pojawił się już na stronie oficjalnego sklepu internetowego Xiaomi w Polsce, Mi-home.pl, co jednoznacznie wskazuje na jego rychłą premierę w naszym kraju. Co ciekawe, umieszczono w nim wyłącznie konfigurację z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej, więc bardzo możliwe, że tylko ta będzie dostępna u nas. Dla przypomnienia, producent wprowadził do Europy także wariant 6 GB/64 GB. Klienci dostaną do wyboru wykończenie Carbon Black, Glacier Blue i Flame Red.

Sklep Mi-home.pl nie ujawnił ceny Xiaomi Mi 9T Pro, ale wiemy, że w Europie ustalono ją na 449 euro (równowartość ~1950 złotych). Polska pozostaje jednak zagadką, ponieważ teoretycznie powinna być ona niższa niż cena Xiaomi Mi 9 128 GB na start (1999 złotych; na Starym Kontynencie 499 euro), ale najprawdopodobniej będzie wyższa i przekroczy próg 2000 złotych.

Źródło: Mi-home.pl dzięki gsmManiaK