smartfon Redmi Note 8
Redmi Note 8 (fot. Redmi)

Redmi jak szalone zdradza kolejne szczegóły nt. Note 8 i Note 8 Pro

Redmi bardzo chce, aby użytkownicy z niecierpliwością czekali na premierę Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro, którą zaplanowano na 29 sierpnia 2019 roku. Producent ze wszystkich sił podgrzewa atmosferę wokół nadchodzących nowości i publikuje mnóstwo zapowiedzi, które zdradzają całą masę informacji o przygotowywanych do debiutu smartfonach.

Jeszcze przed oficjalną premierą Redmi opublikowało zdjęcia Redmi Note 8 w zielonej wersji kolorystycznej. Zdradzają one, że smartfon wyposażono w cztery aparaty, z których jeden ma rozdzielczość 64 Mpix. Na panelu tylnym, bezpośrednio poniżej ww. modułu, umieszczono również pojemnościowy czytnik linii papilarnych. Trochę mnie jednak martwi tak bliskie jego sąsiedztwo, ponieważ obawiam się, czy użytkownicy nie będą przypadkiem „palcować” jednego z obiektywów, ale to dopiero czas pokaże.

Oprócz zdjęć, Redmi opublikowało także masę teaserów zapowiadających premierę Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro, które zdradzają wiele szczegółów na temat specyfikacji i możliwości nadchodzących nowości. Producent potwierdził, że smartfony zostaną wyposażone w procesor MediaTek Helio G90T (jeszcze do niego wrócimy). SoC ten powstał, aby nawet tańsze urządzenia mobilne świetnie sprawdzały się jako narzędzie do grania i firma zamierza to wykorzystać.

Zapowiedziano bowiem dedykowane akcesorium w postaci gamepada przyczepianego przy jednej z krawędzi, który ułatwi sterowanie w grach. A jako że rozgrywka może podgrzać sprzęt, temperaturę pomoże obniżyć system chłodzenia oparty na rurce z cieczą (według deklaracji producenta, nawet o od 4°C do 6°C).

Oprócz tego, Redmi zapowiedziało, że aparat w Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro będzie wykonywał zdjęcia nawet w rozdzielczości 9248×6936 pikseli (64 Mpix; niemal 2x więcej niż 8K – tak chwali się producent) i umożliwi 25x przybliżenie bez znaczącej utraty ostrości.

Lu Weibing z Redmi opublikował natomiast wynik, jaki Redmi Note 8 Pro uzyskał w teście AnTuTu. Na poniższej grafice widać, ze smartfon „wykręcił” 283333 punkty i znacznie wyprzedził Snapdragona 710 (chociaż na jego miejscu powinien pojawić się Qualcomm Snapdragon 730G). Główny menedżer marki jednocześnie przyznał jednak, że pod względem wydajności MediaTek Helio G90T jest słabszy niż HiSilicon Kirin 810.

Redmi Note 8 Pro – wynik w AnTuTu (fot. Lu Weibing Weibo)

Lu Weibing zdradził także, że Redmi Note 8 Pro zostanie wyposażony w akumulator o pojemności 4500 mAh. Nie wiadomo jednak, jaka bateria znajdzie się na pokładzie Redmi Note 8, ale można podejrzewać, że troszkę „mniejsza”.

Redmi Note 8 Pro z baterią 4500 mAh (fot. Lu Weibing Weibo)

To co, czekacie na premierę Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro? Według nieoficjalnych informacji, pierwszy z ww. ma być dostępny w trzech wersjach kolorystycznych (Meteorite Black, Fantasy Blue, White) i trzech konfiguracjach (4 GB/64 GB, 6 GB/64 GB, 6 GB/128 GB), natomiast drugi w kolorach Hail Green, Fritillaria White i Electro-optic Ash oraz wariantach 6 GB/64 GB, 6 GB/128 GB i 8 GB/128 GB.

Źródło: Weibo dzięki GizChina; MySmartPrice; Redmi Weibo, Weibo, Weibo