Redmi Note 8 (fot. Redmi Weibo)

Łamiąca wiadomość: Redmi Note 8 jednak z procesorem Qualcomm Snapdragon

Redmi zrobiło wszystko, abyśmy myśleli, że smartfony z serii Redmi Note 8 zostaną wyposażone w procesor MediaTek Helio G90T. Tymczasem producent zaserwował nam „plot twist”, bowiem nieoczekiwanie poinformował, iż na pokładzie modelu podstawowego znajdzie się układ Qualcomm Snapdragon.

Wiele osób nie kryło swojego rozczarowania, kiedy Redmi oficjalnie zapowiedziało, że smartfony z serii Redmi Note 8 zostaną wyposażone w procesor MediaTek Helio G90T. Sprawa wydawała się więc przesądzona. Tymczasem producent nieoczekiwanie poinformował, że na pokładzie wersji bez dopisku „Pro” znajdzie się SoC ze stajni Snapdragona.

Nie bardzo potrafię zrozumieć, dlaczego Redmi – nie bójmy się użyć tego określenia – wprowadziło nas w błąd w kwestii zastosowanych procesorów w smartfonach z serii Redmi Note 8. Wszystko bowiem sugerowało, że obie nadchodzące nowości zostaną wyposażone w procesor MediaTek Helio G90T – opublikowany niedawno plakat/zapowiedź wydawał się jednoznacznie to potwierdzać.

fot. Redmi Weibo

A tu taka niespodzianka. Redmi oraz główny menedżer marki, Lu Weibing, za pośrednictwem swoich oficjalnych profili w chińskim serwisie społecznościowym Weibo poinformowali, że Redmi Note 8 zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 665. Dla przypomnienia, składa się on z ośmiu rdzeni Kryo 260 o maksymalnej częstotliwości taktowania 2,0 GHz i układu graficznego Adreno 610. Warto też dodać, że SoC ten produkowany jest z wykorzystaniem 11-nm procesu litograficznego i został już zastosowany m.in. w Xiaomi Mi A3.

Istotny jest również fakt, że procesor Qualcomm Snapdragon 665 obsługuje aparaty o rozdzielczości maksymalnie „tylko” 48 Mpix, więc aparat 64 Mpix będzie zarezerwowany wyłącznie dla Redmi Note 8 Pro z MediaTekiem Helio G90T. Zastosowanie sensora o takiej rozdzielczości potwierdza zresztą opublikowana przez Redmi grafika przedstawiająca Redmi Note 8 (48 MP AI CAMERA).

Redmi dodało też, że moduł ma się składać dodatkowo także z obiektywu szerokokątnego, sensora do zbierania danych o głębi oraz czwartego „super macro”. Lu Weibing podzielił się z kolei przykładowymi zdjęciami wykonanymi tym smartfonem, które pokazują jego możliwości fotograficzne w trudniejszych warunkach oświetleniowych.

Przypomnę, że Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro zostaną zaprezentowane już w najbliższy czwartek, 29 sierpnia 2019 roku. Nie wiadomo, czy oba modele trafią do Polski, ale można się spodziewać, że przynajmniej podstawowy na pewno.

Źródło: Redmi Weibo, Redmi Weibo, Lu Weibing Weibo, Lu Weibing Weibo