Xiaomi logo

29 sierpnia konferencja Xiaomi w Polsce. Czego możemy się spodziewać?

Polski oddział Xiaomi rozesłał dziś do przedstawicieli mediów zaproszenia na premierę nowego smartfona marki w Polsce. Nie zdradził jednak, którego dokładnie modelu, a możliwości są aż dwie i obie tak samo atrakcyjne.

Opcja numer 1 – Xiaomi Mi 9T Pro

Osobiście uważam ją za bardziej prawdopodobną, ponieważ hasłem przewodnim widniejącym na wspomnianych zaproszeniach jest „Zdobądź przewagę”, co wskazuje na debiut wydajnego urządzenia o topowej specyfikacji. Oprócz tego, polski producent używa określenia „premiera nowego smartfona Xiaomi”, więc spodziewamy się wprowadzenia na nasz rynek sprzętu z portfolio marki-matki, a nie córki Redmi.

Trzeba też pamiętać, że wczoraj Xiaomi Mi 9T Pro oficjalnie zadebiutował w Europie, więc tylko kwestią czasu jest wprowadzenie go do Polski. Co prawda w przeszłości przedstawiciel polskiego oddziału Xiaomi powiedział, że smartfon trafi do sprzedaży w naszym kraju po wakacjach, ale 29 sierpnia to praktycznie koniec tego okresu, więc teoretycznie i praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby model ten pojawił się w kraju nad Wisłą w przyszły czwartek.

A skoro już mówimy o Xiaomi Mi 9T Pro, to nie można nie przypomnieć cen tego smartfona w Europie, gdyż są one niezwykle atrakcyjne – wersja 6 GB/64 GB kosztuje 399 euro, zaś wariant 6 GB/128 GB – 449 euro. W obu przypadkach to o 50 euro (równowartość nieco ponad 200 złotych) taniej niż za Xiaomi Mi 9 w momencie premiery na Starym Kontynencie.

Opcja numer 2 – Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro

Ten scenariusz mimo wszystko też jest prawdopodobny (i za nim na przykład opowiada się nasza Kasia), bowiem na 29 sierpnia 2019 roku zaplanowano premierę Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro. Niewykluczone więc, że smartfony zadebiutują tego samego dnia również w Polsce, co niewątpliwie byłoby mile przez zainteresowanych tymi modelami (i nas!) widziane.

Próbowaliśmy uzyskać informację od polskiego oddziału Xiaomi, jaki „nowy smartfon” zostanie wprowadzony do Polski 29 sierpnia, jednak nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Nie pozostaje nam więc nic, jak cierpliwie czekać i zobaczyć w końcu, co przygotowano na ten dzień.

A Wy jak obstawiacie?

Źródło: Xiaomi Polska