Xiaomi Mi 9S 5G będzie kolejnym smartfonem Xiaomi z modemem 5G

Na rynku pojawia się coraz więcej smartfonów z modemami 5G i jeden z nich, Huawei Mate 20 X 5G, jest nawet dostępny w Polsce. Xiaomi również weszło już w ten segment i wprowadziło do sprzedaży Mi Mix 3 5G. Firma nie zamierza jednak poprzestać na tym modelu – szykuje kolejny, który także obsłuży sieć nowej generacji.

Ogólnodostępna sieć 5G w Polsce jeszcze nie istnieje. Operatorzy przygotowują się do jej wdrożenia, jednak na start 5G w kraju nad Wisłą w 2019 roku nie ma co liczyć – najwcześniej w przyszłym lub dopiero w 2021 roku. Mieszkańcy innych krajów mają trochę więcej szczęścia, bowiem w niektórych uruchomiono już sieć piątej generacji.

Reklama

Xiaomi było jednym z pierwszych producentów, którzy zaprezentowali smartfon z modemem 5G. Mi Mix 3 5G zadebiutował na targach MWC 2019 w Barcelonie i od razu podbił serca użytkowników dzięki swojej bardzo atrakcyjnej cenie, którą ustalono na zaledwie 599 euro. To o jedynie 50 euro więcej niż kosztuje Xiaomi Mi Mix 3 bez modemu 5G i jednocześnie aż o 600 euro mniej niż Samsung Galaxy S10 5G za 1199 euro.

Xiaomi Mi 9S 5G

Przed kilkoma dniami pojawiły się pierwsze informacje na temat kolejnego smartfona Xiaomi z modemem 5G. Kolejne doniesienia wskazują na to, że jego premiera czai się tuż za rogiem. Po pierwsze, zamiar sprzedawania tego modelu zadeklarował już chiński operator China Unicom, pomimo że Xiaomi Mi 9S 5G jeszcze oficjalnie nie zadebiutował.

Po drugie, smartfon pojawił się w bazie chińskiej agencji certyfikującej TENAA, która przy okazji zdradziła, że model ten wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 6,39 cala, czyli identyczny jak Xiaomi Mi 9, a także akumulator o pojemności 4000 mAh, tj. aż o 700 mAh „większy” niż w pierwowzorze.

Nadchodząca nowość ma też wymiary 157,21×74,64×8,95 mm. Dla porównania, zwykła Mi-dziewiątka mierzy 157,5×74,6×7,6 mm. Na załączonych poniżej zdjęciach nie sposób nie zauważyć, że Xiaomi Mi 9S 5G jest zauważalnie grubszy niż Xiaomi Mi 9, ale wynika to z konieczności zrobienia miejsca na pojemniejszą baterię.

Dość istotne jest również, że akumulator ma wspierać super szybkie ładowanie o mocy aż 45 W, więc uzupełnienie go do pełna nie powinno trwać zbyt długo.

Według nieoficjalnych doniesień, aparat główny w Xiaomi Mi 9S 5G zostanie wzbogacony o Optyczną Stabilizację Obrazu (OIS), a wyświetlacz będzie miał rozdzielczość WQHD+ (vs Full HD+ Xiaomi Mi 9).

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi 9 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: Weibo dzięki @MMDDJ_; TENAA dzięki Slashleaks