Nadchodzi Xiaomi Mi 9 5G z ekranem QHD i OIS w aparacie

Xiaomi ma już jeden smartfon z modemem 5G w portfolio – Mi Mix 3 5G. Za niedługo ofertę wzbogaci kolejny – Mi 9 5G. Obsługa sieci piątej generacji nie będzie jednak jedyną nowością, jaką zaoferuje nadchodzący high-end.

Xiaomi Mi 9 przejdzie do historii jako flagowiec o wybitnie atrakcyjnym stosunku ceny do oferowanych możliwości, bowiem jest to najtańszy tegoroczny high-end na rynku, chociaż sama jego cena (od 1899 do 1999 złotych) raczej sugeruje, że mamy do czynienia co najwyżej ze średniakiem klasy premium. Nic bardziej mylnego.

Reklama

Xiaomi Mi 9 – smartfon skazany na sukces (recenzja)

Xiaomi Mi 9, choć spełni (z nawiązką) oczekiwania większości nawet bardziej wymagających użytkowników, to nie jest pozbawiony wad (jak każdy smartfon). Właśnie jednak dowiedzieliśmy się, Xiaomi szykuje ulepszoną wersję z dopiskiem „5G”, który wskazuje na zastosowanie modemu 5G, najpewniej Qualcomm Snapdragon X50 Modem.

Obsługa sieci piątej generacji nie będzie jedyną nowością, jaką zaoferuje Xiaomi Mi 9 5G. Producent zastosuje w tym modelu baterię o większej pojemności, co jest standardowym posunięciem w smartfonach z modemami 5G (aczkolwiek też nie regułą – wyjątkiem jest Huawei Mate 20 X 5G, który ma „mniejszy” akumulator niż Huawei Mate 20 X – 4200 mAh vs 5000 mAh). Dla przypomnienia, Xiaomi Mi 9 ma ogniwo 3300 mAh, więc zapewne możemy spodziewać się wartości zbliżającej się do 4000 mAh.

Na pokładzie Xiaomi Mi 9 5G pojawi się też ekran o rozdzielczości WQHD+, podczas gdy pierwowzór ma wyświetlacz Full HD+. To dość zaskakująca wiadomość, bowiem Xiaomi raczej stroni od takich paneli, ale najwyraźniej w tym modelu chce dać użytkownikom znacznie więcej niż właścicielom Xiaomi Mi 9.

Jeszcze jedną nowością w Xiaomi Mi 9 5G ma być dodanie Optycznej Stabilizacji Obrazu w aparacie głównym. Producent raczej nie zdecyduje się na inny moduł niż w pierwowzorze, więc OIS najpewniej wesprze pracę „oczka” o rozdzielczości 48 Mpix.

Na razie nie wiemy, kiedy zadebiutuje Xiaomi Mi 9 5G, ale zapewne producent zacznie go zapowiadać, kiedy zbliży się termin jego oficjalnej premiery. Tym bardziej, że Wang Teng z Xiaomi dał do zrozumienia, że taki model jest w przygotowaniu. Nie spodziewamy się go jednak w Polsce, aczkolwiek prawdopodobnie nie będzie problemu, aby ściągnąć go na własną rękę z Chin.

Źródło: @xiaomishka dzięki GSMArena