Reklama

Xiaomi Mi 11 będzie jednym z pierwszych telefonów ze Snapdragonem 875

Flagowej serii Mi od Xiaomi chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, a jedną z jej nieodzownych cech są topowe procesory Qualcomma na pokładzie. Według pierwszych przecieków to właśnie Xiaomi Mi 11 otrzyma nowy SoC jako pierwszy z Chińskich flagowców.

Reklama

Xiaomi zacieśnia współpracę z Qualcommem

Według plotek, Xiaomi może mieć chwilową wyłączność na procesor Snapdragon 875 od Qualcomma. Wiadomość ta nie powinna dziwić, ponieważ taka polityka miała już miejsce w średniej półce. Nie ma jednak informacji o tym, jak długo potrwa okres wyłączności, ale przypuszczamy, że najwyżej miesiąc. Warto wspomnieć, że Redmi K30 5G Racing zaprezentowany w maju, nadal jest jedynym telefonem napędzanym przez Snapdragona 768G.

Xiaomi Mi11
źródło: Android Authority

Qualcomm Snapdragon 875

Snapdragon 875 będzie chipsetem wykonanym w 5nm litografii i będzie najpotężniejszym jak dotąd procesorem Qualcomma. Układ będzie zawierał nowe rdzenie w układzie znanym ze Snapa 865 tzn. 1+3+4, a plotki mówią, że głównym rdzeniem może być Cortex X1, zaprojektowany przez firmę ARM. Podano również, że będzie wyposażony w modem Snapdragon X60 5G. Wszystko wskazuje na to, że będzie to modem zintegrowany.

Event, na którym zaprezentowany ma być nowy SoC, odbędzie się między pierwszego lub drugiego grudnia. Podczas wydarzenia Qualcomm powinien również ogłosić nowe procesory z serii 700, prawdopodobnie Snapdragon 775G i nowe procesory dla systemu Windows 10 na ARM.

Xiaomi Mi10 (fot. tabletowo.pl)

Xiaomi Mi 11 – czego możemy się spodziewać?

O samym Xiaomi Mi 11 nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Patrząc w przeszłość, możemy spodziewać się nie jednego czy nawet dwóch urządzeń, ale znając chińskiego giganta całą serię urządzeń. Według Digital Chat Station, leakera pochodzącego z państwa środka, który pojawił się na serwisie Weibo, Xiaomi nie tylko zamówiło sobie procesor Snapdragon 875 przed innymi chińskimi producentami dla swojego flagowca Xiaomi Mi 11, ale także otrzyma od amerykańskiego przedsiębiorstwa ograniczoną czasowo wyłączność na SoC.

źródło: gizmochina.com

Podczas gdy Mi 11 (nazwa może być inna), będzie pierwszym pochodzącym z Chin smartfonem zasilanym przez procesor Snapdragon 875, seria Galaxy S21 od Samsunga będzie pierwszą dostępną na świecie, która będzie wyposażona w chipset.