smartphone Xiaomi Black Shark 2

Snapdragon 875 może wspierać ładowanie o mocy 100 W

Kolejne generacje smartfonów wyposażane są w coraz mocniejsze podzespoły. Większa wydajność nierozerwalnie wiąże się z większym zapotrzebowaniem na energię, dlatego producenci stanęli przed wyzwaniem umieszczenia w nich takich rozwiązań, by oferowały użytkownikom albo jak najdłuższy czas między kolejnymi ładowaniami, albo skracały czas ładowania tak bardzo, jak to tylko możliwe. Najnowszy układ od firmy Qualcomm – Snapdragon 875, może być, w tym drugim aspekcie, imponujący.

Szybkie ładowanie o mocy 100 W – to możliwe już wkrótce

Zgodnie z pogłoskami opublikowanymi w serwisie Twitter, najnowszy układ SoC dla topowych smartfonów – Qualcomm Snapdragon 875, najprawdopodobniej zostanie wyposażony w technologię szybkiego ładowania z mocą 100 W. To znacznie więcej niż oferują obecnie dostępne rozwiązania. Jak przełoży się to na praktykę?

Jeśli dać wiarę opublikowanym informacjom, efekt będzie imponujący. Najnowsza technologia ma pozwolić na pełne ładowanie ogniwa o pojemności 4000 mAh w zaledwie… 17 minut! Oznaczałoby to, że lekko ponad kwadrans pod ładowarką zapewni smartfonowi wystarczająco dużo energii do pracy przez cały, typowy dzień użytkowania.

https://twitter.com/StationChat/status/1276774321499717633

Snapdragon 875 – Xiaomi będzie pierwsze

Przecieki informują, że pierwszym smartfonem wyposażonym w układ Snapdragon 875, a co za tym idzie, możliwość szybkiego ładowania o mocy 100 W, będzie gamingowa propozycja od Xiaomi, która zadebiutuje na rynku najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2021 roku. Czy będzie to Xiaomi Black Shark 4? Wiele na to wskazuje.

Qualcomm Snapdragon 875
fot. via WCF Tech

Umieszczenie takiego rozwiązania w smartfonie dedykowanym graczom wydaje się słusznym posunięciem ze strony chińskiego producenta. Przede wszystkim z uwagi na specyfikę wykorzystania urządzeń mobilnych przez graczy. Z racji długiego czasu poświęcanego na mobilną rozrywkę, ich smartfony pracują z włączonym wyświetlaczem dłużej niż standardowo. Dodatkowo, bardziej zaawansowane graficznie gry stanowią dość mocne obciążenie dla podzespołów, co tym bardziej pozwoli na sprawdzenie najnowszych rozwiązań przez użytkowników.

Jeśli Xiaomi Black Shark 4 rzeczywiście zadebiutuje już w pierwszym kwartale 2021 roku i będzie miał na pokładzie Snapdragona 875, z pewnością błyskawicznie stanie się obiektem westchnień wielu entuzjastów mobilnej rozrywki, jak również tych, którzy oczekują od swoich smartfonów bezwzględnie najwyższej wydajności.

Pytanie tylko, czy tak szybkie ładowanie nie będzie powodowało zbyt szybkiego zużycia baterii? Z odpowiedzią musimy poczekać do momentu przeprowadzenia wnikliwych testów opracowywanych rozwiązań.