Xiaomi Magnetic Power Bank 5000 mAh 7.5W
fot. producenta

Xiaomi wylądowało na iPhonie! Oto nowy magnetyczny powerbank za grosze

Firma Xiaomi zaprezentowała magnetyczny powerbank do iPhone’a, który nie zrujnuje niczyjego budżetu. Z kolei posiadacze nowych smartfonów Huawei będą mogli skorzystać z podobnego rozwiązania – dostarczy im je sam producent.

Magnetyczny powerbank Xiaomi do iPhone’a

Nazwa tego akcesorium brzmi Xiaomi Magnetic Power Bank 5000 mAh 7.5W i – jak to zwykle w przypadku tych urządzeń – po jej przeczytaniu wiemy już właściwie wszystko. Najważniejsza informacja jest taka, że ten magnetyczny powerbank cechuje się pojemnością 5000 mAh, a więc w przypadku typowego smartfona pozwoli na jedno ładowanie, mniej więcej do pełna.

Z nazwy dowiadujemy się także, że moc wyjściowa wynosi 7,5 W, przy czym odnosi się to do ładowania indukcyjnego. To, swoją drogą, dobry moment, by wyjaśnić, że akcesorium jest kompatybilne z technologią Apple MagSafe, a za połączenie z iPhone’em odpowiadają magnesy 10 N. Istnieje również możliwość skorzystania z tradycyjnego kabelka USB typu C – wówczas moc sięga 18 W.

Magnetic Power Bank Xiaomi pozwala także ładować równocześnie dwa urządzenia, ale wtedy muszą się podzielić między sobą tą mocą – przykładowo iPhone wykorzysta niespełna 8 W, a drugiemu sprzętowi będzie musiało wystarczyć 10 W.

Energię w akumulatorze samego akcesorium można natomiast uzupełniać z mocą 20 W, a pełne ładowanie trwa nieco ponad 2 godziny. Producent chwali się też zabezpieczeniem w postaci kontrolera temperatury NTC i 9 innych funkcji, obejmujących między innymi takie problemy jak zwarcia i przepięcia.

Magnetyczne połączenie, grubość na poziomie zaledwie 12 mm i na tyle kompaktowa konstrukcja, by nie przysłaniała obiektywów – to wszystko razem sprawia, że z iPhone’a można komfortowo korzystać także podczas ładowania. Niestety nie wiadomo na razie, czy akcesorium przekroczy granice Państwa Środka. W Chinach kosztuje 129 juanów (równowartość ~70 złotych).

Huawei też ma magnetyczny powerbank – do swoich smartfonów

W tym samym czasie inny chiński producent – Huawei – pokazał swój magnetyczny powerbank, stworzony z myślą o smartfonach z serii Pura 70 oraz Mate 60. Jest jeszcze smuklejszy (11,26 mm) i oferuje większą moc: 15 W przy ładowaniu bezprzewodowym oraz 25 W z wykorzystaniem kabelka. Jest przy tym kompatybilnymi z takimi protokołami jak SCP, UFCS i PD.

Huawei SuperCharge All-in-One Magnetic Power Bank cechuje się przy tym taką samą pojemnością jak akcesorium Xiaomi, a więc wynosi ona 5000 mAh. Ciekawostką w tym modelu jest również zintegrowana podstawka, umożliwiająca oparcie telefonu i komfortowe oglądanie treści bez użycia rąk. Producent nie zapomniał także o odpowiednich zabezpieczeniach.

Huawei SuperCharge All-in-One Magnetic Power Bank
fot. producenta

Oczywiście większe możliwości przekładają się też na wyższą cenę – wynosi ona 369 juanów (~200 złotych). Podobnie jak w przypadku wcześniej opisywanego akcesorium nie wiadomo jednak jak będzie wyglądać kwestia dostępności poza chińskim rynkiem.