Wyświetlacz którego z tabletów jest najlepszy? - Tabletowo.pl

Wyświetlacz którego z tabletów jest najlepszy?

Wyświetlacz – niewątpliwie to właśnie na ten komponent zwracamy największą uwagę przy wyborze odpowiedniego dla siebie tabletu. I nie mam tu na myśli przekątnej ekranu, choć i ona jest istotna, a jakość wyświetlanych kolorów, kontrast, jasność, kąty widzenia i tak dalej… Zastanawialiście się kiedyś który z tabletów ma najlepszy ekran? Takie pytanie postawiła sobie ekipa PCWorld, dzięki czemu odpowiedź nie jest już wielką niewiadomą. Jesteście ciekawi?

Pod lupę wzięto osiem różnych tabletów – nie tylko tych najnowszych, nie tylko z najnowszą wersją Androida. Wspomniana redakcja przetestowała następujące urządzenia: Acera Iconia Tab A500, iPada 2, Asusa Eee Pad Transformer, HTC Flyer, Samsunga Galaxy Tab 10.1, Samsunga Galaxy Tab (7″) oraz LG Swift Tab. Obstawiamy: który tablet ma najlepszy ekran? Odpowiedz sobie w myślach i sprawdź czy dobrze Ci się wydawało :-)

Test polegał na porównaniu czterech identycznych zdjęć na każdym z tabletów – z tym, że jasność każdego z nich ustawiona była na maksymalną wartość. Oczywiście trzeba te wyniki traktować z lekkim dystansem, bo był to całkowicie subiektywny test, aczkolwiek daje pojęcie na temat przepaści jaką można zauważyć pomiędzy ekranami niektórych tabletów.

Poniżej znajdziecie tabelkę z ocenami w poszczególnych kategoriach:

Tabletowo.pl Wyświetlacz którego z tabletów jest najlepszy? Ciekawostki Nowości
*można powiększyć

Pozytywne zaskoczenie? Wysoka pozycja w rankingu HTC Flyer i Samsunga Galaxy Tab (7″), których ekrany okazały się tylko niewiele gorsze od ekranu iPada 2. Negatywne? Czemu Asus Eee Pad Transformer został w tyle? Test ten pokazuje, że nawet jeśli ekran wykonany jest w tej samej technologii (w tym przypadku IPS – zarówno w iPadzie 2, jak i w Transformerze) niekoniecznie oferuje te same wrażenia estetyczne.

Kolejna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę, to pojedynek pomiędzy Acerem Iconia Tab A500 a Asusem Eee Pad Transformer. W Polsce cena podstawowych wersji obu tabletów to 1599 złotych – o wyborze decydują więc szczegóły. Jeśli znacie kogoś, komu zależy na dobrej jakości ekranie – prześlijcie mu link do tego newsa, być może później będzie Wam ten ktoś wdzięczny, bo okazuje się, że tablet Acera zostaje daleko w tyle…

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona