shopping zakupy girl dziewczyna kobieta woman
fot. Tim Douglas / Pexels

Od jutra kupisz urządzenia Xiaomi taniej nawet o 80%. Gdzie taka wyprzedaż?

Z jednej strony to bardzo dobra informacja, natomiast z drugiej niepokojąca. Otóż od jutra przez jedenaście dni będziecie mogli kupić urządzenia Xiaomi w obniżonych nawet o 80% cenach. Musicie się jednak pofatygować i liczyć z kompromisami.

Wyprzedaż urządzeń Xiaomi. Rabaty nawet do 80%

Viamind sp. z o.o. poinformowała dziś, że z końcem lipca 2023 roku przestanie funkcjonować jeden z autoryzowanych salonów Xiaomi Store. Konkretniej mowa tu o sklepie w Centrum Handlowym Westfield Mokotów w Warszawie przy ul. Wołoskiej. Jest on zlokalizowany na poziomie 0.

Xiaomi Store Westfield Mokotów Warszawa
Xiaomi Store w Westfield Mokotów – Warszawa (źródło: MiMarkt)

W związku z rychłą likwidacją salonu zdecydowano się na wyprzedaż pozostałych na stanie urządzeń Xiaomi. A dokładniej na wyprzedanie towarów poekspozycyjnych i outletowych – to właśnie je kupicie w cenach obniżonych nawet o 80%. Fabrycznie nowe sprzęty niezmiennie będą sprzedawane w regularnych cenach (lub promocyjnych, jeśli na dany model jest akurat promocja).

W dniach od 14 do 24 lipca 2023 roku, zatem już od jutra, kupicie zegarki i wiatraki w cenach od 80 złotych, odkurzacze od 86 złotych, grzejniki od 198 złotych, smartfony od 213 złotych i telewizory smart od 302 złotych. W sklepie dostępny będzie regulamin niniejszej akcji, wyjaśniający jej zasady, w tym określający też odpowiedzialność sprzedawcy wobec nabytych urządzeń (załączamy go na samym końcu niniejszego artykułu).

wyprzedaż urządzeń Xiaomi likwidacja sklepu w Centrum Handlowym Westfield Mokotów
źródło: MiMarkt

Musicie mieć świadomość, że urządzenia w obniżonych cenach mogą być w różnym stanie, skoro to produkty poekspozycyjne i outletowe. Ponadto ich liczba jest ograniczona, zatem może obowiązywać zasada kto pierwszy, ten lepszy, a chętnych na tanie Xiaomi prawdopodobnie nie powinno zabraknąć.

Zaskakująca wiadomość

Choć wiele osób może ucieszyć się z możliwości kupienia urządzeń popularnej w Polsce marki w dużo niższych cenach, to mnie jednak wiadomość o zamknięciu salonu Xiaomi w Centrum Handlowym Westfield Mokotów szczerze zaniepokoiła, ponieważ to już drugi autoryzowany sklep ze sprzętami tej marki, który zamyka się w ostatnim czasie.

Niedawno zamknięto bowiem salon Xiaomi w Centrum Handlowym Wesfield Arkadia (również w Warszawie). Za jego prowadzenie odpowiedzialna była ROLV Group Sp. z o.o., która prowadzi sklep internetowy mi-home.pl. Tym w CH Westfield Mokotów zarządza Viamind sp. z o.o., która z kolei odpowiada za sklep internetowy mimarkt.pl.

Zamknięcie dwóch autoryzowanych salonów w tak krótkim czasie jest bardzo zastanawiające, szczególnie że mowa tu o Warszawie, w której mieszka blisko 1,8 mln potencjalnych klientów. Choć zapytaliśmy, nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytanie o powód likwidacji sklepu w CH Westfield Mokotów (z wiadomych względów). Można jednak podejrzewać, że firma nie była zadowolona z wyników osiąganych przez ten salon i jego prowadzenie zwyczajnie się jej nie opłaca (lub nie jest tak opłacalne, jak by chciała).

Można nawet pokusić się wręcz o podejrzenie, że Polacy coraz rzadziej kupują urządzenia Xiaomi, skoro dwa sklepy ze sprzętami tej marki znikną z mapy Polski, aczkolwiek to może być już nadinterpretacja, ponieważ produkty chińskiej firmy są dostępne w wielu kanałach i likwidacja dwóch punktów sprzedaży nie jest wielką stratą. Jedynie wizerunkową, bo oficjalne salony zawsze dodają renomy.