Resident Evil Village

Znamy wymagania sprzętowe Resident Evil Village. Ray tracing nie tylko dla Nvidii!

Jedną z najgorętszych gier pierwszej połowy 2021 roku, bez dwóch zdań jest Resident Evil Village. Jeśli więc jesteście ciekawi, czy ten wyczekiwany tytuł odpali się na Waszych PC, to odsyłam do poniższej tabelki — najnowsza część Resident Evil nie powinna spalić naszych komputerów.

Wymagania sprzętowe Resident Evil Village

Czas na to, co fani cyferek lubią najbardziej — wymagania sprzętowe Resident Evil Village!

Minimalne (1080p/60fps/niskie ustawienia graficzne):Rekomendowane (1080p/60fps/wysokie ustawienia graficzne):
System operacyjny:Windows 10 (64 bit)Windows 10 (64 bit)
Procesor:Intel Core i5-7500 lub AMD Ryzen 3 1200Intel Core i7 8700 lub AMD Ryzen 5 3600
Pamięć:8 GB RAM16 GB RAM
Karta graficzna:NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti (4GB VRAM)
lub AMD Radeon RX 560 with (4GB VRAM)
NVIDIA GeForce GTX 1070
lub AMD Radeon RX 5700
DirectX:Wersja 12Wersja 12
Dysk twardy:Finalna wielkość gry nie jest jeszcze znanaFinalna wielkość gry nie jest jeszcze znana
Źródło: Steam

Jak więc widać, minimalne wymagania sprzętowe nie są jakoś szczególnie wygórowane, a i rekomendowana specyfikacja nie powinna na nikim zrobić wrażenia. Zdradzono również, że jeśli interesuje nas rozgrywka w rozdzielczości 4K i 60 FPS w najwyższych detalach, to uzbroić się musimy minimum w RTX 3070 lub Radeon RX 6700 XT.

Resident Evil Village zadebiutuje już 7 maja 2021 roku na PC, a także konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

Ray tracing zarówno dla Nvidii, jak i AMD

Od jakiegoś czasu wiadome również było, że w Resident Evil Village odpalimy również ray tracing — i to nie tylko na kartach firmy Nvidia. Jak się okazuje, najnowsza karta AMD — Radeon RX 6700 XT (a także jej mocniejsi bracia), również pozwoli na zabawę z zaawansowaną technologią śledzenia promieni, co może znacząco wpłynąć na stronę wizualną najnowszego Resident Evil.

Jeśli zaś chcemy skorzystać z ray tracingu na kartach Nvidii, to musimy uzbroić się minimum w GeForce RTX 2060, co patrząc na trudną dostępność kart graficznych z serii RTX 30XX, jest bardzo dobrą informacją. Mam nadzieje również że konsole nowej generacji również będą wspierać zaawansowany ray tracing w Resident Evil Village.

A co z polską wersją językową?

Niestety w tej kwestii nic się nie zmieniło — na obecną chwilę Capcom nie ma planów wydania Resident Evil Village z polskimi napisami. Chodzi tu zarówno o PC, jak i konsolową wersję. Czy coś się w tej materii zmieni? Niestety wątpię, choć decyzja Capcomu odbiła się szerokim echem w polskim internecie, jest więc szansa, że prośby polskich graczy zostaną wysłuchane — trzymam za to kciuki!

Resident Evil Village
Od 14 lat seria Resident Evil posiada polską wersję językową na premierę — niestety najprawdopodobniej się to zmieni

Resident Evil RE:Verse otwarte beta testy

Na koniec jeszcze informacja o pobocznym projekcie Resident Evil RE:Verse, który został zapowiedziany z okazji jubileuszu serii. RE:Verse to wieloosobowa gra, w której kultowi bohaterowie i przeciwnicy z całej serii Resident Evil zmierzą się z sobą w sieciowych starciach. Całość nie wygląda może zbyt ambitnie, ale jako swego rodzaju dodatek i prezent na 25-lecie serii, będzie w sam raz.

Co ważne, Capcom podzielił się informacją, kiedy w Resident Evil RE:Verse zagramy w ramach otwartych beta testów. A te rozpoczną się już wkrótce, bo 8 kwietnia i potrwają 3 dni. Dostęp do nich zdobyć będzie mógł każdy posiadacz PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S — oczywiście w pełni za darmo.