Resident Evil Village

Resident Evil Showcase w pigułce. Znamy nowe szczegóły Resident Evil Village, a wersja demo gry jest już dostępna do pobrania!

Wczoraj o godzinie 23:00 Capcom rozpoczął Resident Evil Showcase, tj. imprezę poświęconą najnowszej odsłonie bestsellerowej serii Resident Evil, a także kilku pobocznym projektom związanymi z 25-leciem marki. Jeśli nie zdołaliście obejrzeć tego materiału, to już spieszę z szybkim skrótem najważniejszych informacji!

Resident Evil Village – nowy zwiastun i gameplay

Prezentację rozpoczęto oczywiście od nowego zwiastuna, skupiającego się głównie na fabule Village, która jest bezpośrednio powiązana z poprzednią odsłoną serii. I czego by nie mówić – ten element gry zapowiada się naprawdę obiecująco!

Później zaprezentowano fragment rozgrywki, który również zrobił na mnie spore wrażenie. Nie tylko świetną oprawą graficzną na autorskim silniku RE Engine, ale i kilkoma nowymi rozwiązaniami w rozgrywce.

Od tej pory uniki będą stanowić bardzo ważną część gry, co nieco zdynamizuje rozgrywkę znaną z Resident Evil VII, na której Village bardzo mocno się opiera. Rozwinięto również system tworzenia przedmiotów i eksploracje – naturalnie zadbano również o „podstawy”, z których słynie seria Resident Evil, takich jak zarządzanie ekwipunkiem.

Wspomniany fragment rozgrywki wraz z komentarzem producenta gry obejrzycie poniżej:

Ogłoszono również datę premiery Resident Evil Village – ta odbędzie się już 7 maja 2021! Potwierdziły się również plotki odnośnie platform docelowych. Gra zadebiutuje nie tylko na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S, ale także na poprzedniej generacji konsol! Szykuje się więc wybuchowe pożegnanie Capcomu z PlayStation 4 i Xbox One.

Wystartowała również przedsprzedaż gry (w kilku wariantach), wraz ze specjalną edycją kolekcjonerską:

Resident Evil Village

Demo Resident Evil Village już do pobrania na PlayStation 5!

Jednak chyba najgorętszą informacją zeszłego wieczoru, było natychmiastowe opublikowanie wersji demonstracyjnej Resident Evil Village o nazwie Maiden w sklepie PlayStation Store. To (podobnie jak demo Resident Evil VII) powiązane jest z główną, „dużą” odsłoną gry. Maiden skupi się jednak na innej części fabuły i zaznajomi graczy z niektórymi nowościami w serii oraz światem.

Resident Evil Village Demo Maiden PlayStation 5

Niestety, Maiden dostępne jest tylko na PlayStation 5, ale już wkrótce zadebiutuje inne demo Resident Evil Village na pozostałych platformach.

Prezent z okazji 25-lecia marki – Resident Evil: Re-Verse

Jednym z prezentów z okazji 25-lecia serii jest Resident Evil: Re-Verse, czyli wieloosobowa gra, w której kultowi bohaterowie i przeciwnicy ze wszystkich odsłon Resident Evil zmierzą się z sobą w pojedynkach PvP. Jak na razie, projekt ten spotkał się ze średnim odbiorem publiczności, ale ja nie skreślałbym go z góry – kto wie, może wyjdzie z tego coś ciekawego i grywalnego?

Projekt ten będzie dołączany bezpłatnie do Resident Evil Village.

Ubisoft + Capcom = <3

Kolejnym miłym dodatkiem jest darmowa zawartość do gry Tom Clancy’s The Division 2 w postaci specjalnych przedmiotów i skinów inspirowanych serią Resident Evil. Zawsze pochwalam takie kooperacje pomiędzy dużymi korporacjami!

A już na sam koniec, przypomniano o zbliżającym się filmie CGI Resident Evil: Wieczny Mrok, który jeszcze w tym roku trafi na platformę Netflix! W przygotowaniu jest również serial aktorski.

I to tyle. Jak na 15-minutową imprezę, dostaliśmy całkiem sporą garść nowych informacji o zbliżających się grach i projektach związanych z serią Resident Evil. Fakt, fani pewnie liczyli na więcej, m.in. na zapowiedź kolejnego remake’u którejś z kultowych części serii, ale moim zdaniem Capcom stanął na wysokości zadania i wystarczająco podgrzał atmosferę przed premierą Village.

A co Wy uważacie o wczorajszych zapowiedziach? Czekacie na Resident Evil Village?