źródło android.com

Wygląda na to, że w tym roku więcej smartfonów otrzyma betę Androida Q

W ubiegłym roku, podczas premiery Androida P chyba wszyscy byli zaskoczeni decyzją Google, która mówiła o tym, że nowa beta wersja systemu będzie dostępna nie tylko na smartfonach z serii Pixel. Użytkownicy Essential Phone, Nokii 7 Plus, OnePlus 6, Oppo R15 Pro, Sony Xperia XZ2, Vivo X21 oraz Xiaomi Mi Mix 2S również mogli uczestniczyć w testach nowej wersji Androida. Okazuje się, że pomysł był udany i w tym roku możemy liczyć na większą liczbę smartfonów, które będą należały do tego programu.

W 2018 roku Google zaskoczyło i zdecydowało się na udostępnienie bety Androida 9 nie tylko na Pixele, ale też urządzenia innych producentów. Android Q w wersji beta jeszcze nie został oficjalnie zapowiedziany, lecz już wiemy, że w tym roku będzie on dostępny na więcej smartfonów niż Pie.

Reklama

Iliyan Malchev, czyli jeden z deweloperów, którzy są odpowiedzialni za projekt Treble ujawnił, że Google ponownie planuje współpracę z producentami. Oznacza to, że możemy spodziewać się wersji testowej Androida Q na urządzeniach spoza linii Pixel. Malchev dodał też, że w programie weźmie udział więcej smartfonów niż rok temu, lecz na ten moment nie może podać większej ilości szczegółów.

Koncern z Mountain View zaplanował konferencję Google I/O na 7-9 maja 2019 roku i to właśnie wtedy zostanie zaprezentowana wersja beta Androida Q. Prawdopodobnie kilka dni później będzie można pobrać testowy system.

Źródło: PhoneArena, Android Police