smartfon Oppo Find X3 Pro smartphone
Oppo Find X3 Pro (źródło: Evan Blass)

Premiera serii Oppo Find X3 coraz bliżej! Szykujcie się na marzec

W dzisiejszych czasach ciężko jest utrzymać ogłoszenie nowego urządzenia w tajemnicy. Właśnie przekonało się o tym Oppo. Do internetu trafiły daty związane z premierą serii Oppo Find X3. Wygląda na to, że nie będziemy musieli długo czekać.

Reklama

Premiera w marcu, sprzedaż w kwietniu

Jak poinformował na swoim Twitterze Jon Prosser, znany przede wszystkim ze zdradzania planów Apple i Google, premiera Oppo Find X3 będzie miała miejsce 11 marca. Są to oczywiście dane nieoficjalne, jednak biorąc pod uwagę dużą skuteczność Jona Prossera w kwestii ujawniania planów smartfonowych potentatów, możemy tę datę traktować całkiem poważnie. Zważywszy na fakt, że do wskazywanej daty premiery pozostało niedużo czasu, możemy się spodziewać informacji od Oppo „na dniach”.

Wiadomość jaką Jon Prosser przekazał na Twitterze. Wszystko wskazuje na to, że nie będziemy musieli długo czekać.

Trójka przedstawicieli Oppo Find X3

Zapewne jak to miało miejsce w przypadku serii Oppo Find X2, i tym razem będziemy mieli do czynienia z trzema różnymi modelami. Wszystko wskazuje na to, że ponownie na rynek trafią modele oznaczone jako Lite, Neo i Pro. Najwięcej informacji mamy do tej pory na temat tego ostatniego, najmocniejszego wariantu czyli Oppo Find X3 Pro. Pod koniec 2020 roku do sieci trafiły wieści, że model ten zostanie wyposażony m.in. w ekran 120 Hz, 65 W ładowanie przewodowe i 30 W indukcyjne.

Interesująco zapowiadają się możliwości fotograficzne tego urządzenia. W internecie znalazły się informacje o aparacie do makro, który będzie można wykorzystać jak mikroskop. Oczywiście nie zabraknie obiektywu szerokokątnego, a także teleobiektywu. To wszystko ma być napędzane topowym procesorem Qualcomm Snapdragon 888 z autorską nakładką Oppo działającą na Androidzie 11 czyli ColorOS 11.

Oppo Find X3 Pro (źródło: Evan Blass)
Oppo Find X3 Pro (źródło: Evan Blass)

W przypadku pozostałych modeli słyszymy głosy, że mogą to być tak naprawdę przebrandowane modele z serii Oppo Reno 5, które zadebiutowały na rynku w grudniu. Za model Find X3 Neo miałby „robić” Oppo Reno 5 Pro+, napędzany przez ciągle bardzo mocny procesor Qualcomm Snapdragon 865, a za Find X3 Lite – podstawowy model Oppo Reno 5, pracujący pod kontrolą układu Snapdragon 765G.

Na ten moment nie posiadamy informacji, czy seria Oppo Find X3 trafi do Polski. W przypadku serii Find X2 tak się niestety nie stało.