20-lecie Rally Trophy w Wreckfest

Wreckfest świętuje 20-lecie Rally Trophy! Specjalne wydarzenie w grze z Xbox Game Pass

Twórcy Wreckfest zasłynęli już z uwielbienia dla klasycznych gier w przypadku wydarzenia związanego z serią Carmageddon. Teraz czas na nieco bardziej osobistą celebrację! Rally Trophy, czyli jedna z pierwszych gier studia Bugbear, świętuje swoje 20-lecie. Z tej okazji fińska ekipa przygotowała garść niespodzianek dla fanów klasycznych rajdów.

Reklama

Rally Trophy, czyli wspomnienia z roku 2001

Przyznam szczerze – nie spodziewałem się, że kiedykolwiek użyję tego tytułu w jakimkolwiek nagłówku. Jest to produkcja, w którą lata temu zagrywałem się na swoim pierwszym komputerze. Było to możliwe dzięki wydawcy magazynu Play PC, który zdecydował się dołączyć ten tytuł do jednego z wydań w 2004 roku.

Rally Trophy nie było rajdówką jak każda inna. Stawiała na zaskakująco wymagający model jazdy, brutalny system uszkodzeń oraz wyjątkowe auta z lat 60. oraz 70. Podczas gdy popularna wówczas seria Colin McRae Rally skupiała się na aktualnych mistrzostwach rajdowych, produkcja Bugbear poszła pod prąd, pokazując graczom historię rajdów samochodowych.

Reklama

Specjalne wydarzenie w Wreckfest

W ramach celebracji 20-lecia kultowej już gry rajdowej, autorzy Wreckfest przygotowali specjalne wydarzenie, dostępne za pośrednictwem najnowszej aktualizacji do produkcji. Gracze będą mogli zmierzyć się w nowym turnieju, poświęconym oczywiście Rally Trophy.

Dla największych śmiałków deweloperzy przygotowali unikatowy odcinek specjalny z lokacji dostępnej w oryginalnej grze Bugbear. Wraz z 6-minutową trasą, gracze otrzymają darmowy, wyjątkowy pojazd, dzięki któremu to wyzwanie stanie się łatwiejsze.

Tak Rally Trophy prezentowało się w 2001 roku
Tak Rally Trophy prezentowało się w 2001 roku

Warto też zaznaczyć, że Wreckfest wchodzi obecnie w skład subskrypcji Xbox Game Pass. Aktualnie możecie wyrwać aż 4 miesiące pakietu Ultimate za jedyne 8 złotych, dlatego jest to kolejny powód, by spróbować niesamowitej rozwałki wyścigowej od fińskiego studia Bugbear.

Jeżeli od dłuższego czasu subskrybujecie PlayStation Plus, a w dodatku posiadacie PlayStation 5, to jest szansa, że Wreckfest także już na Was czeka w bibliotece gier. Produkcja była dostępna w ramach usługi w maju, dlatego z pewnością części z Was udało się ją odebrać.