World of Warcraft: Shadowlands

World of Warcraft: Shadowlands to prawdziwy bestseller – sprzedał się lepiej od Diablo 3

Najnowsze rozszerzenie World of Warcraft: Shadowlands bije rekordy sprzedażowe, jednocześnie stając się najszybciej sprzedającą się grą na PC w historii. Shadowlands zabiera graczy do Krainy Cieni, gdzie poznają losy legendarnych postaci z uniwersum Warcrafta i zadecydują o zawarciu przymierza z jedną z frakcji.

Najnowszy dodatek do tego słynnego MMO miał premierę pod koniec listopada, a teraz mamy okazję dowiedzieć się, że stał się najszybciej sprzedającą się grą na PC w historii. Przy okazji wzrosła też liczba subskrybentów World of Warcraft. Wymieniona gra sieciowa zdaje się więc nie mieć sobie równych, nawet po tylu latach obecności na rynku.

World of Warcraft: Shadowlands

To odzyskanie dawnej popularności nie jest przypadkowe, bo World of Warcraft: Shadowlands wprowadza naprawdę dużo. Poza nowym wątkiem fabularnym, w którym gracze dokonają znaczących wyborów, otrzymaliśmy jeszcze nieskończony dungeon, poprawki wniesione do levelingu czy odświeżony kreator postaci.

Ponad 3,7 miliona egzemplarzy w dniu premiery World of Warcraft: Shadowlands

W pierwszych dwudziestu czterech godzinach od udostępnienia World of Warcraft: Shadowlands, rozszerzenie sprzedało się w ponad 3,7 milionach kopii. To niecodzienny wynik, zwłaszcza w przypadku gry MMO, ale to kolejny dowód na to, że świat Warcrafta wciąż jest wart odwiedzin.

World of Warcraft: Shadowlands

Taka sprzedaż to również sukces dla firmy Blizzard. Przypomnijmy, że gra Diablo 3 w swoim dniu premiery sprzedała się w jakichś 200 tysiącach egzemplarzach mniej. Dotąd to ona mogła cieszyć się tytułem najlepiej sprzedającej się gry.

World of Warcraft: Shadowlands w tym porównaniu wypada jeszcze lepiej, gdyby wziąć pod uwagę, że to tylko dodatek do właściwej gry. Diablo 3 ponadto jest grą, która chociaż wymaga stałego połączenia z internetem, to spokojnie pozwala na grę w pojedynkę – nie jest koniecznością gra z innymi.

Wygląda na to, że wcześniejsze opóźnienie daty premiery dodatku Shadowlands nie wpłynęło na przedpremierową sprzedaż.

Nie przegap: