Wkrótce będziemy mogli uruchamiać aplikacje z Windowsa na urządzeniach z Androidem

Niestety, tylko urządzenia z procesorami Intela na to pozwolą

Wiele osób ma dylemat czy lepiej zdecydować się na urządzenie z Androidem czy Windowsem. Jednym z argumentów za tym drugim, w przypadku tabletów i większych modeli, są aplikacje stworzone pod kątem „okienek”, ale wkrótce będziemy mogli je uruchomić również na sprzęcie z systemem od Google. Wszystko za sprawą CrossOver.

Dotychczas CrossOver i Wine pomogły użytkownikom OS X, a także Linuxa, gdy chcieli skorzystać z programów dostępnych wyłącznie na Windowsa. Oba są emulatorami, ale tylko drugi z nich jest dostępny bezpłatnie (licencja open-source). Pierwszy natomiast oferuje szerszy wachlarz funkcji, aczkolwiek musimy za niego zapłacić.

Warto wspomnieć, że zarówno Wine, jak i CrossOver, wspierają jedynie urządzenia wyposażone w układy w architekturze x86 lub x64. Z tego też powodu liczba kompatybilnych urządzeń z Androidem zmniejsza się drastycznie. W sumie jednymi z nielicznych przedstawicieli tej kategorii modeli są np. Asus Zenfone 2 (przeportowano już na niego Windows 7, 8 i 10), JOI Phone 5 czy też Acer Predator 8.

Niewątpliwie możliwość uruchamiania aplikacji z Windowsa będzie prawdziwym atutem wszystkich urządzeń z Intel Atom, działającymi pod kontrolą Androida. Oczywiście początkowo tylko nieliczne programy będą kompatybilne, ale z czasem sytuacja na pewno ulegnie odczuwalnej poprawie. Na razie nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać na premierę nowej wersji CrossOver, która odbędzie się pod koniec roku.

Czy bylibyście zainteresowani takim emulatorem?

źródło: Phone Arena