Ważne

Acer Predator 8 z Intel Atom x7 – godny rywal NVIDIA Shield Tablet?

O tym, że Acer chce wejść na rynek tabletów dla graczy i powalczyć o tą samą grupę docelową, co NVIDIA Shield Tablet, pierwszy raz dowiedzieliśmy się podczas konferencji producenta w Nowym Jorku. I choć było to ledwie kilka tygodni temu, dziś wreszcie mamy na jego temat pierwsze bardziej szczegółowe informacje.

Dotychczas bowiem wiedzieliśmy jedynie jak urządzenie to będzie się prezentowało. Dziś natomiast, podczas spotkania prasowego podczas tajwańskich targów Computex, poznaliśmy część jego parametrów. Tak, niestety, wciąż tylko część.

I tak, Acer Predator 8 będzie wyposażony w 8-calowy wyświetlacz o wciąż nieznanej rozdzielczości, aczkolwiek trudno spodziewać się tu niższej niż Full HD ze względu na przeznaczenie do gamingu. Jego jednostką centralną będzie czterordzeniowy Intel Atom x7 (do 2,3GHz)- najpotężniejszy przedstawiciel nowej serii rodziny procesorów Intela. Swoją drogą, warto zauważyć, że Predator 8 jest pierwszym zapowiedzianym tabletem z Androidem z Intel Atom x7.

Niestety, to są na chwilę obecną jedyne informacje, jakie mamy na temat Acera Predator 8. Urządzenie trafi do sprzedaży dopiero pod koniec bieżącego roku (wcześniej mówiło się o trzecim kwartale, teraz… o zimie), więc spodziewam się, że szczegółowych wieści odnośnie jego parametrów możemy się spodziewać w okolicy IFA we wrześniu albo nawet jeszcze później.

Komentarze

 • Marcin360360

  Trochę późno koniec roku:( Jestem ciekawe jaka będzie wydajność w porównaniu z NVIDIA shield?

 • Graczol

  Co robić?
  Kupić nvidie shilda czy poczekać a acera predatora??

  • Graczol

   Pisze z telefonu

  • Kewin Karlos

   Dzisiaj jest w promocji Xiaomi MiPad po 180 $ z bardzo podobnymi bebechami.

  • Qba

   Lepiej iPada Air 2 bo ma większy ekran i dużo więcej gier.

  • cyc997

   Jeśli do gier to brałbym coś z nVidia. Nie oszukujmy się procesory Intela są bardzo wydajne, jednak ich układy graficzne nigdy nie były najlepsze. NVidia zapewni dużo lepsze GPU i support dla gamingu, a jeśli grid się rozwinie tak jak zapowiada to nVidia to może i powalczy o miejsce na podium wśród platform do gier. Taki shield to koszt około tysiaka plus pad (do kompa też musisz dokupić pada, do konsoli drugiego tez więc nie doliczam do ceny podstawowej, pozatym wielu z nas już jakiegoś pada posiada) i jeśli masz dobrego neta, a to już chyba w miastach nie problem ja np posiadam 150mb/s za 60zl/mc po swiatlowodzie więc pingi mi nie straszne, to możesz po podpieciu pod tv traktować tablet jak coś pomiędzy PC a konsolą. Intel natomiast sprawdzi się dużo lepiej do ogólnie rozumianej pracy niż rozrywki, o ile multimedia działają na nim świetnie, to w grach nie dorówna rozwiązaniom nVidii. Układy GPU Intela mogą pokonkurowac z adreno, mali czy powervr, ale do tegry k1 czy x1 im daleko. Cena pewnie będzie podobna więc musisz sobie odpowiedzieć do czego będziesz sprzęt wykorzystywac.

 • hawkeye11647

  Na Intela jest o wiele mniej gier czy programów niż na ARM. Ja bym na waszym miejscu poczekał na jakiś tablet z Tegrą X1.

  • cyc997

   To mit, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Osobiście posiadam w rodzinie kilka sprzętów z androidem i chipsetem Intela i naprawdę są wszystkie aplikacje i działają. Dodam, że sam system cechuje się dużo lepszą kulturą pracy niż na konkurencyjnych rozwiązaniach ARM. Jeśli miałbym teraz wybierać między intelem a snapdragonem bez zastanowienia brałbym Intela, działa dużo przyjemniej i to odczuwalnie, szczególnie dobrze to widać na tańszych modelach. Jedyny minus Intela to to że bardziej drenuje baterie, ale da się przeżyć nie jest to jakaś kolosalna różnica.

   • MikroD

    No nie do końca. Na intelu są dziwne zwiechy i nie wiedzieć czemu słaby, 4 jajeczny mediatek chodzi odczuwalnie lepiej niż atom. Do tego niebo a ziemia jeśli chodzi o prędkość zjadania baterii. Intel jeszcze musi sporo popracować.

    • cyc997

     Mam odmienne zdanie poparte praktyka. Mam 2 tablety o podobnej specyfikacji pierwszy to Lenovo na mediateku 4xCortex a53, drugi atom x3 4x x86_64 oba 7 cali 1024×600 1gb ram i ten na intelu chodzi lepiej i to odczuwalnie, a do tego dużo lepiej odtwarza muzę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona