(fot. Microsoft)

Aplikacja Twój telefon wkrótce z obsługą rozmów telefonicznych na PC z Windows 10

Microsoft konsekwentnie wyciąga wnioski z porażki, jaką było lansowanie własnego systemu do obsługi urządzeń mobilnych, integrując kolejne funkcje Windowsa z Androidem. Za niedługo dołączy do nich możliwość nawiązywania i odbierania rozmów za pośrednictwem sparowanego telefonu.

Omawiana funkcja, do której obecnie posiada dostęp jedynie zamknięte grono testerów nie jest co prawda rynkową nowością, jednak dzięki współpracy na poziomie systemów, bez konieczności wykorzystania aplikacji pośredniczących, ma szansę zostać zrealizowana w sposób, który szybko zyska na popularności.

Reklama

Galaxy Note 10 zaoferuje ekskluzywną integrację rozwiązań firmy Microsoft

O tym, jak działa synchronizacja między telefonem a komputerem osobistym, w tym w zakresie prowadzenia połączeń telefonicznych od kilku lat przekonują się posiadacze urządzeń z ekosystemu Apple. W momencie nadejścia połączenia przychodzącego, informacja o nim wyświetla się na wszystkich powiązanych urządzeniach, umożliwiając jego odebranie i przeprowadzenie z dowolnego z nich. Analogicznie w przypadku wybieraniu numeru – można to zrobić z poziomu każdego połączonego sprzętu. Ze zrzutów ekranu, które wyciekły do sieci można się domyślić, że pod Windowsem  będzie to wyglądało podobnie.

Na opublikowanych screenach widać klawiaturę do wybierania numeru, ekran systemowy podczas trwającego połączenia oraz pasek ustawień aplikacji Twój telefon, w którym pojawiła się opcja włączenia przeprowadzania rozmów telefonicznych przy pomocy komputera.

Obsługa połączeń w aplikacji Twój telefon fot. Ajith, Twitter

Funkcjonalność związana z obsługą połączeń na komputerze z zainstalowanym systemem Windows to kolejny krok w rozwoju dedykowanej aplikacji Twój telefon. Do tej pory program, działając we współpracy z telefonem pracującym pod kontrolą systemu Android, mógł, między innymi, synchronizować zdjęcia czy służyć do odbierania i wysyłania wiadomości tekstowych. Niedawno dołączyła kolejna możliwość – przekazywanie powiadomień z telefonu wprost na ekran komputera, a w najbliżej przyszłości pojawi się prezentacja ekranu smartfona na komputerze.

Wdrażając możliwość rozmów przez telefon do Windowsa Microsoft zdaje się, w kolejnym aspekcie, zbliżać do Apple w zakresie współpracy między poszczególnymi urządzeniami, a co zatem idzie, do budowy konkurencyjnego ekosystemu, który pozwala na synchroniczną pracę urządzeń produkowanych przez różnych producentów, z różnym oprogramowaniem systemowym.

Ta innowacja Microsoftu z pewnością ułatwi życie wielu osobom pracującym w środowisku Windows, jednak wydaje się, że na tym nie koniec. Najprawdopodobniej znajdą się również klienci, dla których uzupełnienie tego braku otworzy pole do rozważań, czy to dobry moment na porzucenie ekosystemu Apple na rzecz Windowsa i Androida.

Źródło: Twitter, SlashGear