Ekran smartfona na monitorze komputera z Windowsem. Nadchodzi aktualizacja programu „Twój telefon”

W ubiegłym roku Microsoft po raz pierwszy zaprezentował program „Twój telefon”, który ma pomóc w łatwym przesyłaniu plików między komputerem z Windowsem a smartfonem z systemem Android lub iOS. Umożliwia także pisanie wiadomości SMS bezpośrednio na klawiaturze komputera, połączonego z telefonem. W związku z rozwojem aplikacji, czekają nas kolejne przydatne funkcje.

Najważniejszą z nich będzie opcja dublowania ekranu smartfona. Umożliwi ona podgląd tego, co dzieje się na wyświetlaczu smartfona, a więc także (oczywiście pośrednie) uruchamianie aplikacji na Androida na monitorze podłączonym do komputera z systemem Windows 10.

Reklama

Zawartość telefonu będzie widoczna na ekranie aplikacji „Twój telefon”, co powinno ułatwić wiele operacji. Smartfon nie będzie musiał być podpięty do komputera za pomocą kabla. Wymiana informacji będzie opierać się na przesyle danych przez port Bluetooth, przy czym komputer musi obsługiwać BT z trybem niskiego poboru energii (Low Energy Peripheral mode).

Nowa funkcja będzie wprowadzana do systemu Windows 10 stopniowo. Uczestnicy testowego programu Insiders zapoznają się z nią jako pierwsi. Aktualizację zawierają kompilacje bazujące na buildach 19H1. Zmiany powinni zauważyć najpierw użytkownicy urządzeń z linii Surface, a zwłaszcza posiadacze Surface Go.

Na razie opcja dublowania ekranu nie będzie też kompatybilna z wieloma smartfonami. Obecnie jest dostępna tylko dla urządzeń Samsunga z linii Galaxy – S8, S8+, S9 i S9+. Microsoft oczywiście planuje rozszerzenie współpracy aplikacji „Twój telefon” na inne sprzęty z Androidem.

 

źródło: Microsoft dzięki fonearena