Specjalna, ulepszona wersja Wiedźmina 3 trafi na PlayStation 5, Xbox Series X oraz PC!

Tego spodziewał się raczej każdy — Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawi się w nowej, odświeżonej wersji na PlayStation 5, Xbox Series X, a także PC. Teraz jednak CD Projekt RED nareszcie podaje więcej szczegółów i zapowiada grę oficjalnie.

Wiedźmin 3 nadchodzi na nową generację

CD Projekt RED właśnie zapowiedziało, że pracuje nad nową wersją swojego flagowego tytułu z 2015 roku przeznaczoną na konsole PlayStation 5, Xbox Series X, a także na PC. Zmiany w głównej mierze mają objąć przede wszystkim grafikę, która ma zostać znacząco ulepszona. Jednym z największych ulepszeń ma być dodanie technologii ray tracingu do gry.

Na tym jednak zmiany się nie kończą, bo po ponad 5 latach w końcu możemy spodziewać się naprawy jednej z największych bolączek Wiedźmina 3 – czasów ładowania. Te, dzięki zastosowaniu technologii dysków SSD w konsolach nowej generacji, a także nowej optymalizacji całej gry, mają zostać znacząco skrócone.

Co ciekawe (i godne pochwały) nowej wersji Wiedźmina 3 nie będą musieli kupować posiadacze obecnej wersji. Jeśli kupiliście Dziki Gon na PC, to już wkrótce dostaniecie bezpłatną aktualizację do Edycji Kompletnej, zaś w przypadku posiadania gry na PlayStation 4 lub Xbox One możecie liczyć na darmową aktualizację tytułu na konsoli nowej generacji. Brawo Redzi!

Oczywiście gra ukażę się również na półkach sklepowych w nowej wersji — więc jeśli jakimś cudem jeszcze nie posiadacie swojej kopii Wiedźmina, to lepszej okazji do zakupu już nie będzie ;)

Największą niewiadomą nadal pozostaje data premiery, tej jednak spodziewałbym się wraz z premierą nowej generacji konsol — czyli pod koniec tego roku.

To co, pora kupić Wiedźmina 3 po raz kolejny na nową platformę? Czy jednak skorzystacie z bezpłatnej aktualizacji?