Google Wiadomości (fot. Google)

Koniec z przeszukiwaniem listy SMS-ów. Wiadomości Google dostaną funkcję przypinania rozmów

Nie tylko na Pixelach, ale również na wielu innych smartfonach z Androidem, aplikacja Wiadomości Google (Messages) stała się podstawowym narzędziem do komunikacji. Cieszy więc fakt, że jest ona intensywnie rozwijana i cały czas zyskuje nowe funkcje. Wśród nadchodzących i przydatnych rozwiązań należy wymienić m.in. opcje przypinania rozmów.

Nie trzeba będzie już przeszukiwać listy przeprowadzonych rozmów

Jeśli piszemy z naprawdę wieloma osobami, niezależnie od używanego komunikatora, może pojawić się konieczność spędzenia dłuższej chwili na znalezieniu rozmowy z konkretnym znajomym. W końcu konwersacja może spaść na środek lub dół listy, a my będziemy musieli ją odnaleźć.

Jak zwraca uwagę serwis XDA Developers, firma z Mountain View pracuje nad rozwiązaniem tego problemu w swojej aplikacji Wiadomości Google. Zostanie on wyeliminowany w prosty sposób – użytkownicy do dyspozycji otrzymają funkcję przypinania ważnych rozmów.

Wiadomości Google
(fot. XDA Developers)

Przypięte rozmowy zawsze będą znajdować się na górze listy, więc nie będzie jakiegokolwiek problemu z ich odnalezieniem. Warto tutaj zaznaczyć, że podobną opcję znajdziemy już w komunikatorze iMessage na iOS i jako użytkownik iPhone’a muszę przyznać, że to naprawdę wygodne rozwiązanie.

Opisywana funkcja została odnaleziona w aplikacji w wersji 8.1.050, ale obecnie nie jest jeszcze aktywna. Przejrzenie zmian w kodzie pozwoliło jednak na poznanie kilku ważnych informacji.

Dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie będziemy mogli przypiąć do trzech rozmów. Niewykluczone jednak, że liczba ta ulegnie zmianie do momentu udostępnienia funkcji wszystkim użytkownikom. Ograniczenie może zostać zwiększone lub ewentualnie zmniejszone.

Wiadomości z gwiazdką

Kolejna nowość, która została zauważona w aplikacji Wiadomości Google, powinna być znana chociażby osobom korzystającym z Gmaila. Wybrane rozmowy będzie można bowiem oznaczyć gwiazdką, co pozwoli na ich wyróżnienie na tle pozostałych.

Możliwe, że oprócz samej opcji oznaczenia konwersacji gwiazdką, pojawi się specjalna lista lub filtr, które pozwolą wyświetlić właśnie te rozmowy. Dzięki temu, w łatwy sposób ukryjemy mniej ważne wiadomości.

Niestety, na podstawie obecnych informacji trudno stwierdzić kiedy nowe funkcje zostaną wprowadzone w aplikacji Wiadomości Google. Możliwe, że będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.