szyfrowane wiadomosci google google encrypted messages
Szyfrowane Wiadomości Google (źródło: Google)

Będziesz mógł edytować wysłane SMS-y. Oczywiście jest haczyk

Użytkownicy wersji beta aplikacji Wiadomości Google (domyślnie preinstalowanej na urządzeniach z systemem Android), będą mogli edytować SMS-y, a tak dokładnie, to edytować wiadomości wysyłane przez tę aplikację. Jak to dokładnie działa i czy każdy będzie mógł przetestować tę opcję?

Wiadomości Google z nową funkcją

Jeżeli masz telefon z systemem Android, jest duża szansa, że korzystasz z aplikacji Wiadomości Google do wysyłania wiadomości do innych osób, a przynajmniej nie istnieje zbyt wiele powodów, dla których powinieneś korzystać z czegoś innego. Wiadomości Google mają szyfrowanie end-to-end, są wygodne w użyciu i ciągle rozwijane. Przykładem tego jest nowa funkcja, która zadebiutowała na razie jedynie w wersji beta.

Mowa tutaj właśnie o edycji wiadomości wysłanej za pomocą tej aplikacji. Oprogramowanie da nadawcy 15 minut na zmianę tego, co napisał. Na ten moment funkcja działa jedynie w wersji beta i, co ważne, edytować można tylko wiadomości wysyłane do użytkowników, którzy również korzystają z wersji beta Wiadomości Google.

Oczywiście zmieni się to, gdy funkcja wyjdzie z fazy testów, ale na razie jeszcze nie jest tak szeroko dostępna.

Jak to działa technicznie?

Przede wszystkim musisz korzystać z Wiadomości Google w wersji beta, o czym już wspomniałem. Jeżeli tak jest, następnie napisz wiadomość do odbiorcy, który również korzysta z beta wersji tej aplikacji. Po wysłaniu będziesz miał 15 minut na skorzystanie z nowej funkcji – po prostu naciśnij i przytrzymaj wiadomość, a wyskoczy Ci pasek narzędzi.

Ikona ołówka odpowiada za pole edycji wiadomości. Po wprowadzonej korekcie trzeba jeszcze przycisnąć „Wyślij” i dopiero wtedy odbiorca otrzyma nową treść. Warto podkreślić, że jeden „SMS” można edytować wiele razy. Na ten moment jeszcze nie wiadomo kiedy ta opcja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom, ale prawie na pewno stanie się to prędzej niż później.

Jeżeli natomiast jeszcze nie korzystacie z Wiadomości Google, powinniście rozważyć tę aplikację. Ma w zasadzie wszystko, co potrzebne, żeby wymieniać się wiadomościami z innymi, wliczając w to ważne funkcje bezpieczeństwa, jak np. szyfrowanie.