WhatsApp odpala znikające wiadomości i nareszcie pomoże lepiej zarządzać pamięcią

WhatsApp postanowił udostępnić wszystkim użytkownikom komunikatora nową funkcję: znikające wiadomości. Włączona, pozwoli odejść w niebyt czatom sprzed tygodnia.

Znikające wiadomości w WhatsApp

Na stronie pomocy WhatApp pojawiła się już specjalna sekcja wyjaśniająca działanie znikających wiadomości. Po włączeniu funkcji (tu się dowiecie, jak to zrobić), zarówno tekst, jak i media z czatów będą usuwane, dzięki czemu łatwiej nam będzie organizować rozmowy w aplikacji.

Od momentu zaznaczenia odpowiedniej opcji w ustawieniach konkretnej konwersacji, WhatsApp nie będzie przechowywał wiadomości w jej obrębie dłużej niż 7 dni.

Ta wskazówka poważnie ograniczy pole wyboru osób, w konwersacjach z którymi użyjemy znikających wiadomości ;)

Jeśli opcja kopii zapasowej na urządzeniu jest włączona, to usunięcie wiadomości z czatu nie spowoduje automatycznie usunięcia zdjęć czy filmów zapisanych w pamięci, pobranych w związku z konwersacjami. To pomoże regulować inna funkcja.

Usprawnione zarządzanie pamięcią

Przy okazji znikających wiadomości, WhatsApp wprowadzi dokładniejsze ustawienia zarządzania pamięcią. Do tej pory mogliśmy jedynie wybrać to, czy na urządzeniu mają być przechowywane kopie pobieranych plików, a jeśli tak, to jakie ich typy maja być pobierane przez dane komórkowe bądź Wi-Fi.

Od teraz będziemy mogli na przykład zdecydować, że na urządzeniu nie będą pozostawiane pliki mające 5 MB lub więcej. W ten sposób łatwiej będzie nam zapanować nad szybko topniejącym miejscem w pamięci smartfona, zwłaszcza jeśli nasi znajomi lubią przesyłać przez WhatsAppa masę zdjęć czy filmów.

To może okazać się przydatne zwłaszcza posiadaczom sprzętów z mniejszą pamięcią wewnętrzną. W obecnych czasach bywa, że nawet 64 GB miejsca na system i pliki w Androidzie to za mało.

Teraz, zaraz na Twoim smartfonie

Aktualizacja ze znikającymi wiadomościami jest aktualnie udostępniana wszystkim użytkownikom WhatsApp na Androidzie i iOS. Jeśli na naszym urządzeniu nie widzimy jeszcze nowych opcji, zapewne trafią do nas wkrótce.

Osobiście czekam na inne opcje WhatsAppa: połączenia wideo w wersji desktopowej aplikacji oraz obsługę kilku urządzeń mobilnych z jednego konta.

Te newsy też mogą Cię zainteresować: