WhatsApp logo

Czekam na to: WhatsApp na desktopie umożliwi wykonywanie połączeń wideo

Aplikacje takie jak Zoom stanowią nieocenioną pomoc w czasie epidemii koronawirusa, umożliwiając organizowanie konferencji i służąc za platformy do szkoleń oraz spotkań online. WhatsApp ma jak na razie dość ograniczone możliwości pod tyw względem, ale wkrótce to może się zmienić.

WhatsApp na desktopy to fajna sprawa

Niemal codziennie korzystam z WhatsAppa w wersji na desktopy. Zamiast sięgać po telefon, działanie wszystkich najważniejszych funkcji mogę zobaczyć na ekranie monitora. Nie muszę chyba mówić, jaką wygodą jest odpisywanie na wiadomości za pomocą fizycznej, pełnowymiarowej klawiatury.

Jest jednak coś, czego w WhatsAppie w wersji na komputery osobiste nie ma – chodzi o rozmowy wideo. Podczas gdy desktopowy Zoom sprawuje się bezbłędnie, a nawet Google Meet można odpalić przez przeglądarkę internetową, programiści WhatsAppa przespali boom na aplikacje do wideokonferencji. Szykuje się jednak przydatna zmiana.

Testowe przychodzące połączenie głosowe w WhatsApp (fot. WABetainfo)

Połączenia wideo testowane w WhatsApp Desktop

Zarówno opcje połączenia głosowego, jak i wideo, są już testowane w desktopowej wersji WhatsAppa, a przynajmniej tak wynika z raportu przekazanego przez WABetainfo. Opcje sięgają nawet rozmów grupowych. Ciekawe, czy „komputerowy” WhatsApp też będzie ograniczał liczbę uczestników takich wideokonferencji do ośmiu, jak jest w aplikacji na smartfony.

Zrzuty ekranu, obrazujące nowe funkcje raczej nie pozostawiają wątpliwości, nad czym teraz pracuje się w firmie.

Testowe wychodzące połączenie głosowe w WhatsApp (fot. WABetainfo)

Liczę na to, że wideorozmowy wkrótce trafią na desktopową edycję WhatsAppa. Tego typu przydatnych aktualizacji zawsze wyczekuję najbardziej.