Xiaomi ładowarka 20 W
źródło: Xiaomi

Xiaomi stworzyło 20 W ładowarkę do iPhone’ów 12. Zgadnijcie, ile razy jest tańsza od tej od Apple

Jak już wszyscy zapewne doskonale wiedzą, Apple przestało dodawać ładowarki do iPhone’ów. Użytkownicy nierzadko muszą więc dokupić zasilacz na własną rękę i Xiaomi postanowiło na tym skorzystać. W rzeczywistości jest to jednak sytuacja typu win-win, ponieważ kupujący także nie powinni narzekać.

Już nie dostaniesz ładowarki wraz z iPhonem

Apple argumentuje usunięcie ładowarki z zestawu sprzedażowego troską o środowisko. Faktem jest, że wiele osób rzeczywiście ma w domu zasilacz, który może wykorzystać do ładowania nowego iPhone’a, lecz nie każdy klient jest w tak komfortowej sytuacji – wówczas musi zrobić dodatkowy zakup, bo jest to niezbędne akcesorium.

Apple oczywiście przygotowało (nowy) zasilacz o mocy 20 W, który w Polsce kosztuje 99 złotych i – co ciekawe – jest tańszy aż o 50 złotych od poprzedniego, 18 W. Jednocześnie nie trzeba już dokupować nowego kabla, ponieważ gigant z Cupertino dodaje w zestawie z iPhonem przewód, zakończony z jednej strony Lightining, a z drugiem USB-C.

Oto nowa, 20 W ładowarka Xiaomi, którą naładuje się też iPhone 12

W Chinach 20 W ładowarka Apple kosztuje natomiast 149 juanów (równowartość ~90 złotych). Kwota ta, wydaje mi się, jest jeszcze do przełknięcia, ale klienci wcale nie będą musieli tyle płacić – Xiaomi przygotowało bowiem dla nich tańszą alternatywę.

Nowy zasilacz o mocy 20 W, który jest kompatybilny ze smartfonami z serii iPhone 12 i iPhone 11, kosztuje zaledwie 39 juanów (~25 złotych), a więc blisko cztery razy mniej niż ładowarka od Apple!

Xiaomi ładowarka 20 W
źródło: Xiaomi

W rzeczywistości 20 W ładowarka Xiaomi nie jest przeznaczona tylko do iPhone’ów, choć ich świeżo upieczeni posiadacze mogą się nią najbardziej zainteresować. Zasilaczem tym można ładować również smartfony marki Xiaomi i innych, m.in. Samsunga, a także iPady, a nawet i konsolę Nintendo Switch. Producent zapewnił w przypadku tego akcesorium obsługę wielu protokołów, aby z technologii szybkiego ładowania mogli skorzystać użytkownicy różnych urządzeń.

Nowa ładowarka Xiaomi wkrótce będzie dostępna w sprzedaży w Chinach. Nie wiadomo na razie, czy trafi również na inne rynki, ale gdyby tak się stało, z pewnością kupiłby ją niejeden posiadacz iPhone’a, do którego Apple nie dodało zasilacza w pudełku.