aplikacja whatsapp android
(fot. Tabletowo.pl)

WhatsApp – jedno konto na kilku smartfonach. Testy wchodzą na ostatni etap

Twórcy WhatsAppa pracują nad wprowadzeniem wyczekiwanej funkcji – możliwości zalogowania się na kilku różnych urządzeniach. Właśnie poznaliśmy kolejne szczegóły.

Tylko jeden smartfon

WhatsApp cieszy się ogromną popularnością – to jeden z najczęściej pobieranych komunikatorów, zarówno w wersji na Androida, jak i na iOS. Duża liczba użytkowników nie oznacza, że mamy do czynienia z idealną aplikacją. Tak, występują braki i to momentami dość irytujące.

Przykładem funkcji, której jak najbardziej brakuje, jest opcja zalogowania się na kilku urządzeniach jednocześnie. Jak informuje sam WhatsApp na stronach pomocy, konto użytkownika może być zweryfikowane tylko jednym numerem telefonu na jednym urządzeniu. Oznacza to, że nie można równocześnie korzystać z komunikatora na dwóch smartfonach czy smartfonie i tablecie.

W celu zmiany urządzenia należy bowiem przejść przez proces ponownego logowania się. Wówczas będziemy mogli korzystać z WhatsAppa na drugim sprzęcie, ale nastąpi również wylogowanie się z pierwszego urządzenia.

Jeśli często przesiadamy się pomiędzy dwoma smartfonami, to konieczność ciągłego logowania się z pewnością negatywnie wpływa na komfort korzystania. Co więcej, WhatsApp ostrzega, że częste przełączanie się między różnymi urządzeniami może doprowadzić do zablokowania konta.

WhatsApp zamierza znieść ograniczenia

Wcześniej już mogliśmy dowiedzieć się, że twórcy komunikatora planują usunięcie ograniczeń w kwestii korzystania z kilku urządzeń. Natomiast teraz poznaliśmy więcej szczegółów, a udostępnione informuje sugerują, że prace są na ostatnim etapie i niebawem nowość powinna zostać udostępniona wszystkim użytkownikom.

(fot. WABetaInfo)

Jak informuje serwis WABetaInfo, specjalizujący się w prześwietlaniu komunikatora, nowa funkcja umożliwi korzystanie z tego samego konta na czterech urządzeniach jednocześnie. Dodatkowo, nie będzie wymagany dostęp do głównego rządzenia (np. smartfona), aby zalogować się do komunikatora na komputerze przez przeglądarkę internetową.

Nowość wprowadzi m.in. opcję synchronizacji wybranych danych, takich jak historia rozmów, kontakty, oznaczenia gwiazdką czy wyciszenia. Z obecnych grafik odkrytych w wersji beta wynika, że wszystkie synchronizowane informacje będą szyfrowane metodą end-to-end, aby zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa.

WhatsApp na kilku urządzeniach.
(fot. WABetaInfo)

Serwis WABetaInfo dodaje, że obecnie prowadzone są wewnętrzne testy, ale wkrótce funkcja powinna być udostępniona szerszemu gronu testerów. Następnie, jeśli po drodze nie pojawią się większe problemy, WhatsApp powinien rozpocząć wdrażanie opcji u wszystkich użytkowników. Niestety, nie poznaliśmy jeszcze żadnych konkretnych dat.