whatsapp
(fot. pixabay.com)

WhatsApp testuje przydatną funkcję. Zarchiwizowane rozmowy nie będą już przeszkadzać

Twórcy jednego z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, który został już zainstalowany na milionach smartfonów, nie zamierzają zwalniać tempa. WhatsApp rozpoczął właśnie kolejny etap testów trybu wakacyjnego, który pomoże uniknąć rozmów z wybranymi użytkownikami.

WhatsApp otrzymuje ostatnio nowości, które w założeniach mają podnieść komfort korzystania z aplikacji, co ma sprowadzać się do unikania niechcianych rozmów. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że twórcy komunikatora wreszcie postanowili zrobić porządek ze spamem i fake newsami, które mogą być rozpowszechnianie na grupach. Aplikacja otrzymała funkcję unikania dołączania do grup. Natomiast już niebawem, użytkownicy powinni zyskać kolejną możliwość unikania rozmów, tym razem tych zarchiwizowanych.

Reklama

WhatsApp z trybem wakacyjnym. Nowa funkcja to krok w dobrym kierunku

Pierwsze informacje o trybie wakacyjnym pojawiły się już w zeszłym roku. Wówczas został on odkryty w jednej z testowych wersji aplikacji. Jednakże, WhatsApp nie zdecydował się go jeszcze wprowadzić. Możliwe, że podjęta została decyzja o przełożeniu premiery nowej funkcji, aby skupić się na innych elementach komunikatora lub po prostu, aby ją dopracować przed finalnym wdrożeniem.

Funkcja została teraz zauważalna w beta wersji (2.19.101) aplikacji skierowanej na urządzenia z Androidem. Występuje ona pod nową nazwą, zamiast wcześniejszego tryby wakacyjnego, dostaliśmy opcję nazywającą się po prostu Ignoruj zarchiwizowane chaty.

WhatsApp z możliwością ignorowania zarchiwizowanych wiadomości. (fot. wabetainfo.com)

Włączenie nowego trybu sprawia, że przychodzące wiadomości są automatycznie archiwizowane, jeśli wcześniej wybrany czat został zarchiwizowany przez użytkownika. Nie będą już więc zachowywać się jak zwykłe wiadomości, przeszkadzając podczas korzystania z komunikatora.

Niestety, nie wiemy kiedy nowa funkcja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom. Obecnie prowadzone testy sugerują, że powinno to nastąpić już niebawem. Możliwe jednak, że będziemy musieli trochę dłużej poczekać. W końcu twórcom WhatsAppa zdarza się dość długo prowadzić testy nowych rozwiązań. Od kilku miesięcy słyszymy chociażby o ciemnym motywie, który wciąż nie trafił do finalnego wydania aplikacji.

Polecamy również:

Mark Zuckerberg chce zintegrować Messenger, WhatsApp i Instagram. To może być genialny krok!

źródło: WABetaInfo