(fot. pixabay.com)

WhatsApp wreszcie pozwoli zablokować dodawanie do niechcianych grup

WhatsApp postanowił wreszcie zrobić porządek ze spamem i fake newsami. Wcześniej twórcy zdecydowali się nałożyć ograniczenia na przekazywane dalej wiadomości. Natomiast teraz wprowadzono usprawnienie, które pozwoli uniknąć dołączania do niechcianych grup.

WhatsApp, jeden z najpopularniejszych komunikatorów, stał się dla wielu alternatywą dla Messengera. Chociaż już niekoniecznie ucieczką od samego Facebooka, bowiem w 2014 roku został on kupiony przez firmę Marka Zuckerberga. Mimo tego, wciąż rozwijany jest jako oddzielny komunikator, nie będąc częścią serwisu społecznościowego. Co więcej, jego użytkownicy nie są traktowani gorzej od osób korzystających z Messengera. Mogą oni liczyć na dość częste aktualizacje, które wprowadzają nowe funkcje.

WhatsApp robi porządek z grupami

Wysoce prawdopodobne, że jeśli użytkownicy WhatsAppa mieliby stworzyć listę najbardziej irytujących rozwiązań w komunikatorze, to na pierwszym miejscu znalazłby się brak odpowiedniej kontroli nad dodawaniem do grup. WhatsApp może być bowiem naprawdę irytujący, gdy bez wyraźnej zgody jesteśmy wciągani do grup, które są skupiskami spamu i treści o wątpliwej jakości.

(fot. WhatsApp)

Na szczęście, jak już wspomniałem, WhatsApp postanowił rozwiązać powyższy problem. Twórcy komunikatora wprowadzili nową opcję w ustawieniach. Za jej pomocą można zdecydować, kto może dodawać nas do grup, a nawet można całkowicie zablokować innym użytkownikom taką możliwość.

WhatsApp: jak zablokować dodawanie do grup?

W celu skorzystania z nowej funkcji należy wejść do ustawień WhatsAppa. Następnie wybieramy pozycję Konto i klikamy na Prywatność. Teraz pozostaje poszukać sekcji o nazwie Grupy. Zawiera ona trzy opcje do wyboru: Wszyscy, Moje kontakty i Nikt. Zaznaczamy jedną z nich, zgodnie z własnymi preferencji i to już wszystko. Wreszcie jesteśmy wolni od irytujących grup.

Twórcy WhatsAppa zdecydowali się na stopniowe wdrażanie nowej funkcji. Proces startuje dziś i początkowo opcja ma pojawić się u wybranych użytkowników. Natomiast w ciągu najbliższych tygodni ma trafić do wszystkich osób. Należy więc uzbroić się w cierpliwość. Wymogiem jest posiadanie najnowszej wersji aplikacji.

Polecamy również:

Mark Zuckerberg chce zintegrować Messenger, WhatsApp i Instagram. To może być genialny krok!

źródło: WhatsApp