Reklama
WhatsApp logo

WhatsApp może wkrótce wzbogacić się o szereg przydatnych funkcji

Facebook udostępnił kolejną betę komunikatora WhatsApp. Osoby, które uczestniczą w programie testów, mogą już ją pobrać. Jakich zmian doczekają się w tej wersji?

Reklama

WhatsApp zmieni sposób wyciszania konwersacji

WhatsApp zasypuje nas ostatnio zmianami i poprawkami. Po tym, jak do wersji beta dołączyła opcja znikających multimediów, przyszedł czas na kolejne funkcje i udogodnienia.

Pierwszym z nich jest zmiana czasu, na jaki można wyciszyć konwersację. W obecnej wersji do wyboru mamy trzy opcje: 8 godzin, tydzień oraz cały rok. O ile dwie pierwsze opcje pozostaną do dyspozycji użytkownika, o tyle ostatnia z nich uległa drastycznej zmianie. Zamiast wyciszenia rozmowy na rok, pojawiła się możliwość wyciszenia jej na zawsze, oczywiście z opcją wyłączenia takiego kroku.

Zmianie uległ czas wyciszenia konwersacji w WhatsApp. Od teraz możemy ją wyciszyć na stałe (fot. WABetaInfo)
Zmianie uległ czas wyciszenia konwersacji. Od teraz można ją wyciszyć na stałe (fot. WABetaInfo)

Kolejną zmianą jest ukrywanie możliwości połączenia wideo oraz głosowego, w przypadku rozpoczęcia czatu z profilem firmowym. Dotychczas taka opcja była możliwa, jednak od najnowszej wersji WhatsApp uniemożliwi wykonanie takich czynności.

Nie będziemy mogli połączyć się już z profilami firmowymi na WhatsAppie (fot. WABetaInfo)

Co więcej, już wcześniej pojawiła się opcja nazywana Storage Usage, czyli użycia pamięci przez aplikację WhatsApp. W najnowszej becie otrzymała ona jednak poprawki, a także zaczęła docierać do osób, które jej wcześniej nie miały.

Funkcja kontroli zużycia pamięci przez aplikację jest już dostępna od jakiegoś czasu. Teraz otrzymała poprawki (fot. WABetaInfo)

Ostatnią ze zmian, i jednocześnie chyba najmniej ważną, jest dodanie poziomych i pionowych linii, które tworzą swego rodzaju „celownik”, umożliwiający użytkownikowi idealne wyśrodkowanie np. emotek na zdjęciu.

Wyśrodkowanie emotek itp. pojawi się w najnowszej becie (fot. WABetaInfo)

Wszystkie zmiany dostępne są już dla beta-testerów i być może wkrótce trafią do szeregowych użytkowników aplikacji. Na to jednak przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, a do tego nie ma pewności, że tak się ostatecznie stanie. Nie zawsze testowane funkcje są bowiem wprowadzane do stabilnego wydania dla wszystkich (lub są, ale z dużym opóźnieniem).

Polecamy również: