WhatsApp pozwoli wkrótce na wyciszenie grup nie tylko na rok, a na całą wieczność

WhatsApp potrafi być aplikacją równie przydatną, co irytującą. Powiadomienia z grup, o których istnieniu być może już zapomnieliśmy, potrafią zaatakować nas znienacka, burząc dotychczasową iluzję spokoju. Twórcy programu pracują nad kolejnymi opcjami wyciszania konwersacji.

Wyciszanie czatów w WhatsApp ma jeden brak

Być może należymy do jakiejś grupy na WhatsAppie, na której obecność jest dla nas niezbędna, ale nie widzimy potrzeby interesowania się każdym jednym wpisem. Może to być na przykład jakaś sąsiedzka grupa zrzeszająca mieszkańców klatki schodowej czy małej ulicy. Chcemy wiedzieć, co się dzieje, ale z drugiej strony wolelibyśmy nie być rozpraszani przez GIF-y z życzeniami miłego dnia od jej nadaktywnych członków.

W takiej sytuacji zwykle wystarczy wyciszyć grupę. Sęk w tym, że maksymalną wartością, jaka może być przy tej okazji przyjęta w WhatsAppie, to rok. Nie wydaje się, by komuś sprawiało szczególną trudność coroczne odnawianie takiego wyciszenia. W tym wypadku widać po prostu różnicę miedzy WhatsAppem a Messengerem.

W tym drugim komunikatorze istnieje opcja wyciszenia powiadomień w konwersacji aż do momentu włączenia ich z powrotem. Podobną funkcję szykuje WhatsApp.

Blokada powiadomień z grup – raz na zawsze

Serwis Wabetainfo zauważył, że opcja wieczystego wyciszania konwersacji jest już testowana u niektórych użytkowników.

(fot. WABetainfo)

Trudno określić, kiedy możemy spodziewać się wprowadzenia powyższej zmiany do aplikacji WhatsAppa. Być może zostanie ona udostępniona jeszcze zanim komunikator połączy się z Messengerem czy będzie można z niego korzystać na różnych urządzeniach mobilnych z różnymi numerami telefonów.