Mogliby już to wprowadzić – korzystanie z WhatsApp na wielu urządzeniach

Jednym z ograniczeń WhatsAppa, które nie zostało zniesione przez całe lata istnienia tej aplikacji jest niemożność korzystania z niej na więcej niż jednym urządzeniu mobilnym. Program powoli dojrzewa do zmian.

Korzystać z jednego konta na WhatsAppie ze smartfona i komputera się da. Korzystać z jednego konta na WhatsAppie ze smartfona i tabletu już się nie da. To z powodu ograniczeń, które wciąż funkcjonują w aplikacji, silnie powiązanej z numerem naszego telefonu.

Takie związanie rąk użytkownikom jest o tyle dziwne, że inne komunikatory nie widzą żadnego problemu w tym, by właściciel konta korzystał z różnych urządzeń mobilnych jednocześnie. Jesteśmy coraz bliżej chwili, gdy się to zmieni.

Korzystanie z wielu urządzeń w WhatsApp

Póki co, musimy męczyć się z dotychczasowym sposobem obsługi WhatsAppa. To znaczy – osobiście niczego mi nie brakuje, bo połączenie przez desktopową aplikację sprawdza się w moim wypadku znakomicie, i nie mogę przyczepić się do jej działania. Jednak domyślam się, że ci, którzy mają w domach tablety i smartfony, chcieliby czasem skorzystać z WhatsAppa na różnych sprzętach.

Pierwsze wartościowe informacje o możliwości korzystania z tego samego konta na wielu urządzeniach mobilnych pojawiły się dwa miesiące temu. Kolejne przesłanki płyną od serwisu WABetaInfo, który twierdzi, że trwają prace nad wprowadzeniem dostępu do konta WhatsApp na czterech zsychronizowanych sprzętach.

Na razie opcja ta nie jest dostępna nawet w publicznej wersji beta aplikacji, więc mogą potrwać miesiące, zanim trafi ona do regularnych dystrybucji programu na Androida i iOS. Tak czy siak – wielu moich znajomych na to czeka, a podejrzewam, że takich jak oni jest sporo.