Steam Deck - ważne ogłoszenie

Premiera Steam Deck już dziś! Co trzeba wiedzieć?

Zaledwie godziny dzielą nas od światowej premiery Steam Deck – mobilnego rozwiązania dla graczy oczekujących większej mocy niż to, co obecnie może zaoferować sprzęt od Nintendo.

Przede wszystkim – stań w kolejce

Steam Deck będzie miał swoją oficjalną premierę już dziś – 25 lutego 2022 roku. Z tej okazji Valve przygotowało zestawienie najważniejszych informacji, jakich możecie spodziewać z tej okazji. Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności urządzenie będą mogły zakupić wyłącznie te osoby, które znalazły się na początku kolejki. Rezerwacji można dokonać nawet dzisiaj. Ta kosztuje 18 złotych, a Steam Deck zostanie dostarczony wówczas po drugim kwartale 2022 roku.

Od godziny 19:00 czasu polskiego Valve roześle wiadomości do wszystkich osób, które będą mogły odebrać konsolę już teraz. Każdy, kto znajdzie się w tym gronie szczęśliwców, będzie miał 72 godziny na opłacenie zamówienia. Wtedy również pojawią się pierwsze opinie od dziennikarzy, na podstawie których będziecie mogli podjąć solidną decyzję o rezerwacji urządzenia.

Ważną informacją jest potwierdzenie dalszych prac nad stacją dokującą do Steam Deck. Valve będzie w stanie opowiedzieć o niej więcej wkrótce, lecz ta trafi do sprzedaży dopiero późną wiosną.

Kompatybilność gier ze Steam Deck

Jeżeli – podobnie jak ja – posiadacie ogromną bibliotekę tytułów na Steam, warto sprawdzić, czy aby na pewno będzie ona kompatybilna z nową konsolą Valve. Na szczęście korporacja udostępniła specjalne narzędzie, które po zalogowaniu weryfikuje gry znajdujące się na koncie. W ten sposób łatwo sprawdzić, czy jesteśmy przygotowani na premierę i zakup sprzętu.

Wiedźmin 3 działa, to najważniejsze!
Wiedźmin 3: Dziki Gon działa, to najważniejsze!

Pamiętajcie również, że w dystrybucji są dostępne trzy modele urządzenia, a ich cena zależy od rodzaju oraz ilości zawartej w nim pamięci:

  • 64 GB eMMC – 1899 złotych,
  • 256 GB SSD NVMe – 2499 złotych,
  • 512 GB SSD NVMe – 3099 złotych.

Z pewnością będziemy się przyglądać opiniom na temat urządzenia, zwłaszcza że recenzenckie embargo zejdzie w ciągu najbliższych godzin. Czy postanowiliście już zarezerwować Steam Deck? Czy może czekacie razem z nami na pierwsze recenzje?