W tym roku Google zamierza sprzedać co najmniej 3 miliony tabletów Nexus 7

W tym roku Google zamierza sprzedać co najmniej 3 miliony tabletów Nexus 7 16

Jak dotąd, 7-calowy tablet Google Nexus 7 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, a jego 16GB wariantu zabrakło w sklepie Google Play już po kilku dniach. Czy ten trend się utrzyma? Google i Nvidia zdają się wierzyć, że tak.

Jak donosi serwis DigiTimes powołujący się na dostawców części biorących udział w produkcji flagowego tabletu Google, Nvidia złożyła zamówienie na trzy miliony układów Tegra 3. Wszystkie mają trafić do Nexusa 7, co oznacza, że przed końcem 2012 roku do klientów może trafić aż 3-4 miliony tych urządzeń. Jest to bardzo dobry wynik, choć nie tak zaskakujący jak popularność, jaką w trzecim i czwartym kwartale 2011 zdobył Amazon Kindle Fire. Jednakże święta, okres robienia największych zakupów, wciąż są przed nami i nie jest wykluczone, że tablety Nexus 7 zaczną znikać z półek sklepowych jak pachnące babeczki z talerza łasucha. Jeżeli jednak brać pod uwagę końcówkę roku, Google musi liczyć się z konkurencją w postaci domniemanego 7- lub 7,85-calowego iPada mini oraz nowych tabletów Amazon Kindle. Innymi słowy, bitwa o „markowy” segment 7-calowych „dachówek” dopiero nabierze rumieńców, a pojawienie się Nexusa 7 było zapowiedzią nadchodzących zmian.

Jedni uważają Google Nexusa 7 za bardzo dobry tablet internetowy wart swojej niskiej ceny (8GB – 199 dolarów, 16GB – 249 dolarów), drudzy za kastrata zaprzeczającego idei urządzenia mobilnego. Producent pozbawił go czytnika kart pamięci microSD skazując użytkowników na ograniczenie przechowywanych multimediów oraz modemu 3G, przez co połączenie z siecią możliwe jest tylko za pośrednictwem Wi-Fi. Specyfikacja Nexusa 7 obejmuje 7-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3, 1GB RAM oraz system operacyjny Android 4.1 Jelly Bean.

via Phone Arena

Obserwuj nas