W tym roku Apple jednak nie zaprezentuje następcy iPada Mini 4 16

W tym roku Apple jednak nie zaprezentuje następcy iPada Mini 4

Apple na wiosnę na pewno zaprezentuje trzy nowe iPady. Wiemy też, że wszystkie należeć mają do serii Pro. Jednak pojawiają się sprzeczne informacje na temat tego, w ekrany o jakich przekątnych zostaną wyposażone poszczególne modele. Przez chwilę mówiło się bowiem, że jeden z nich ma mieć 7,9-calowy wyświetlacz i przez to stać się „duchowym” następcą iPada Mini 4. Ale najnowsze doniesienia temu zaprzeczają.

Ich autorem jest Ming-Chi Kuo, (dobrze znany fanom Apple) analityk KGI Securities, który często dostarcza nam informacji na temat planów produktowych koncernu z Cupertino. Według niego, na wiosnę 2017 roku Amerykanie zaprezentują światu trzy iPady Pro.

I choć urządzenia należeć mają do jednej i tej samej linii produktowej, to będą się dość znacznie od siebie różnić. Najmniejszym zaskoczeniem najpewniej okaże się nowy, 12,9-calowy iPad Pro – na żadną rewolucję bowiem w jego przypadku się nie zapowiada (z dostępnych informacji wynika, że otrzyma on m.in. procesor Apple A10X, czyli ulepszoną wersję Apple A10 Fusion z iPhone’ów 7).

Z kolei ten, wyposażony w ekran o przekątnej 9,7 cala, „zdegradowany” zostanie do miana „budżetowca” (oczywiście w rozumieniu Apple). Według doniesień Ming-Chi Kuo, otrzyma on nawet słabszy procesor niż poprzednik, bo Apple A9 (zamiast Apple A9X), czyli dokładnie ten sam, co zaprezentowany w 2015 roku iPhone 6S (Plus). Dzięki niższej cenie ma stanowić od 50% do 60% całej sprzedaży iPadów Pro.

Największą niespodzianką będzie jednak trzeci iPad Pro. Ma on otrzymać wyświetlacz o przekątnej z przedziału 10,5-10,9 cali. W dodatku ma również zostać pozbawiony ramek dookoła, a przez to i fizycznego klawisza Początek z zatopionym weń TouchID. Oczywiście nie znikną one całkowicie, ponieważ „gdzieś” musi znaleźć się miejsce dla aparatu FaceTime.

Taki scenariusz wydaje się coraz bardziej prawdopodobny, ponieważ pojawia się on w przeciekach już od listopada. Oczywiście „po drodze” może się jeszcze coś zmienić. Ale raczej są już na to dość małe szanse, gdyż takie informacje podają nam dobrze zorientowane w temacie i wiarygodne źródła.

*Na zdjęciu wyróżniającym iPad Mini 4 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: AppleInsider