Ważne

Jeden z trzech przyszłorocznych iPadów Pro nie będzie miał ramek wokół wyświetlacza

Odkąd Apple wypuściło na rynek 12,9-calowego iPada Pro, światło dzienne ujrzał tylko jeden inny, niż z dopiskiem Pro, tablet – iPad Mini 4 (a tak naprawdę zrobił to razem z ww. urządzeniem). W przyszłym roku koncern z Cupertino nadal ma podobno zamiar skupiać się wyłącznie na serii Pro, ponieważ do oferty dołączą aż trzy nowe modele z tej linii. Do 12,9- i 9,7-calowego dołączy jeszcze 10,9-calowy. W jego przypadku ramki wokół ekranu mają być jednak minimalne/niemal niewidoczne.

Dzięki takiemu zabiegowi, ma on mieć identyczne wymiary, jak 9,7-calowy iPad Pro. W tym miejscu może pojawić się pytanie o fizyczny klawisz Home z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Musi on zostać przy takim scenariuszu usunięty, lecz nie wiadomo, czy skanowanie palca odbywać się będzie z poziomu ekranu (Apple opatentowało niedawno takie rozwiązanie), czy po prostu w ogóle zabraknie takiego udogodnienia.

Nowa wersja 9,7-calowego iPad Pro ma natomiast poniekąd dołączyć do zaprezentowanego w 2015 roku iPada Mini 4, ponieważ nie powinniśmy się spodziewać rychłej premiery iPada Mini 5 (jeśli w ogóle jeszcze kiedykolwiek do niej dojdzie). Te dwa urządzenia ma łączyć miano „low-costa” lub jak kto woli „budżetowca” (tak, wiem – w przypadku sprzętu Apple takie określenie brzmi absurdalnie), ponieważ – co w sumie naturalne – przyszłoroczny 9,7-calowiec będzie najtańszą propozycją z serii Pro.

Nowe iPady Pro mają mieć ekrany z technologią True Tone, dostosowującą temperaturę wyświetlanych kolorów do warunków, panujących w bezpośrednim otoczeniu urządzenia, 12 Mpix aparat iSight z diodą doświetlającą True Tone Flash, cztery mikrofony i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Mówi się też, że jednostką centralną będzie procesor Apple A10X.

Jeśli ktoś liczy na zastosowanie w najnowszych iPadach Pro wyświetlaczy AMOLED, to niestety musi poczekać do 2018 roku – dopiero wtedy Apple ma podobno zrezygnować z ekranów LCD. Pierwsze do takiej zmiany szykowane są przyszłoroczne iPhone’y.

*Na zdjęciu wyróżniającym 9,7-calowy iPad Pro (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: MacRumors

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona