Ważne
Wiko VIEW

Wiosną poznamy trzy nowe iPady?

Wrzesień zeszłego roku przyniósł nam premierę iPada Pro 12,9″ i iPada mini 4. Kilka miesięcy później, pod koniec marca 2016 roku, Apple zaprezentowało iPada Pro 9,7″. I to wszystkie tablety koncernu z Cupertino, jakie poznaliśmy w ciągu ostatniego roku. Okazuje się, że Apple szykuje mocne tabletowe uderzenie – wiosną możemy być świadkami prezentacji aż trzech nowych urządzeń.

Tak przynajmniej wynika z informacji, do jakich dotarł serwis macotakara. Co ciekawe, najprawdopodobniej nie będą to urządzenia z ekranami o przekątnej pokrywającej się z wyżej wymienionymi modelami. Owszem, mają być dwa modele o znanych przekątnych – 7,9″ i 12,”, ale zamiast 9,7″ mamy otrzymać tablet… 10,1-calowy, co w przypadku Apple wydaje się dość zaskakującym posunięciem.

Każda z nowości ma pochodzić z serii Pro i nawiązywać do aktualnych jej przedstawicieli przede wszystkim czterema głośnikami. Wszystkie modele mają mieć aparat 12 Mpix i, co ciekawe, na ich pokładzie ma się znaleźć 3.5 mm jack audio (którego, jak wiemy, w iPhone’ach 7 zabrakło).

Prezentacja tabletowych nowości Apple ma mieć miejsce wiosną – pewnie w okolicach marca. Póki co jednak powyższe spekulacje należy traktować z przymrużeniem oka.

źródło: phoneradar, macotakara; zdjęcie główne przedstawia iPada Air 2

Komentarze

  • Robert

    Przeczytałem “Wiosną rozdamy trzy nowe iPady” :).

  • AS

    Gdyby rzeczywiście potwierdziły się informacje o pojawieniu się wariantu 10,1″, mogłoby to oznaczać przejscie na proporcje 16:10. Z drugiej strony zachowanie rozmiarów 7.9″ oraz 12,9″ oznaczałoby utrzymanie proporcji 4:3. Oczywiście zmiana z 9,7 na 10’1 nie musi oznaczać zmiany proporcji ekranu. Tym bardziejj, że dwa pozostałe modele mają dotychczasowe rozmiary i proporcje. Dlatego nie sądzę, aby w przypadku średniego modelu zmieniali proporcje ekranu.

    Bardziej interesujące jest pytanie, czy wariant Pro na dobre zastąpił dotychczasowy Air, czy jednak możemy liczyć na wariant tabletu 10-calowego w dość rozsądnych granicach cenowych? Bo Pro jest jednak zdecydowanie przewartościowany.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona