smartfon Vsmart Bee Lite smartphone
Vsmart Bee Lite (źródło: Viettel)

Taniej się już chyba nie da – ten smartfon kosztuje mniej niż 100 złotych!

Jest poziom, poniżej którego – wydawałoby się – nie da się zejść. Vsmart Bee Lite jest jednak dowodem na to, że nawet wyjątkowo tani smartfon może oferować dostęp do nowoczesnych technologii.

Vsmart Bee Lite – smartfon z Androidem i modemem LTE za mniej niż 100 złotych

OK, Vsmart Bee Lite jest tani nie bez powodu, bo jego specyfikacja jest baaardzo podstawowa. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to ewenement na rynku, ponieważ w wyjątkowo niskiej cenie (poniżej równowartości 100 złotych) oferuje obsługę sieci 4G, podczas gdy często nawet kilkukrotnie droższe smartfony tego nie potrafią.

Modem 4G LTE i wyjątkowo atrakcyjna cena to największe zalety tego smartfona, bo specyfikacja techniczna (w ujęciu ogólnym) jest bardzo podstawowa, ale trudno oczekiwać od tak taniego sprzętu więcej.

smartfon Vsmart Bee Lite smartphone
źródło: Viettel

Specyfikacja Vsmart Bee Lite

Smartfon zaoferuje swoim właścicielom wyświetlacz o przekątnej 5,45 cala i rozdzielczości FWVGA+, tj. (zaledwie) 960×480 pikseli (proporcje 18:9), a także czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A53, 28 nm) procesor Qualcomm 215 1,3 GHz z układem graficznym Adreno 308 oraz 1 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 64 GB.

smartfon Vsmart Bee Lite smartphone
źródło: Viettel

W tym miejscu trzeba wspomnieć, że smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 10 Go Edition, więc jego specyfikacja może być tak podstawowa, gdyż nawet na takich podzespołach oprogramowanie powinno działać relatywnie sprawnie. Całość zasila natomiast akumulator o pojemności 2550 mAh, który ma wystarczyć na „około 1 dzień pracy”.

Ponadto smartfon odda do dyspozycji swoim właścicielom aparaty o rozdzielczościach 5 Mpix na tyle i 2 Mpix na przodzie oraz Dual SIM (2x nano SIM) i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Akumulator ładuje się zaś z mocą 5 W przez port microUSB. Na pokładzie tego modelu nie ma ani modułu NFC, ani czytnika linii papilarnych.

Kto może kupić Vsmart Bee Lite? Trzeba spełnić kilka warunków

Smartfon jest wyjątkowy nie tylko dlatego, że kosztuje mniej niż równowartość 100 złotych, a obsługuje sieć 4G LTE, ale także dlatego, że nie każdy go będzie mógł kupić.

Vsmart Bee Lite dostępny jest wyłącznie dla klientów wietnamskiego operatora Viettel, którzy korzystają z jego usług co najmniej 1 rok i na dodatek do tej pory nie używali smartfona, obsługującego sieć 4G LTE.

Jedna osoba może kupić tylko jedną sztukę Vsmart Bee Lite, a na dodatek musi korzystać w nim z karty SIM sieci Viettel, ponieważ jeśli włoży kartę SIM innego operatora, to wtedy smartfon… zostanie zablokowany.

Klienci, którzy kupią Vsmart Bee Lite, mają dostawać w prezencie pakiet 5 GB internetu co miesiąc przez trzy miesiące (w sumie 15 GB). Po zakończeniu okresu promocyjnego będą mogli otrzymywać podobną paczkę (tj. 5 GB) za 50000 dongów wietnamskich (równowartość ~8 złotych).

Vsmart Bee Lite kosztuje zaś 600000 dongów wietnamskich (niespełna 100 złotych).

Na koniec można przypomnieć, że w przeszłości pojawił się projekt jeszcze tańszego smartfona – Freedom 251 miał kosztować w Indiach równowartość 4 dolarów amerykańskich, jednak całe przedsięwzięcie było dość podejrzane i zakończyło się w aferze skandalu.

Te wiadomości mogą Cię zainteresować: