Miałeś wypadek? Volvo przygotował aplikację, która powinna pomóc

Volvo znane jest z wzorowego podejścia do bezpieczeństwa w swoich samochodach. To tej firmie zawdzięczamy m.in. fenomenalny wynalazek, jakim są trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Szwedzi nie zwalniają tempa i także dziś wprowadzają rozwiązania, których celem jest nie tylko ochrona przed zderzeniem, ale również pomoc w razie wypadku.

Tak, to aplikacja pomoże po wypadku

Pewnie znaczna większość kierowców udzieli dość poprawnej odpowiedzi na pytanie dotyczące czynności po wypadku. Jednakże, trzeba mieć na uwadze, że te dobre odpowiedzi usłyszymy w sytuacji pozbawionej dużego stresu, który może być spowodowany uczestniczeniem w niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Nie wszyscy są w stanie poradzić sobie z emocjami tuż po wypadku – nawet jeśli samo zderzenie było delikatne i szkody skończyły się tylko na nieznacznym uszkodzeniu samochodu. Volvo postanowiło więc pomóc kierowcom – firma udostępniła aplikację na smartfony. Tak, aplikację, bowiem to jak naprawdę dobry pomysł.

(fot. Volvo)

Kierowca po połączeniu się z usługą Volvo Customer Care w celu potwierdzenia, że nie jest ranny i nie potrzebuje pomocy służb ratunkowych, może otrzymać link na smartfona, który prowadzi do nowej aplikacji internetowej. Jej zadaniem jest przeprowadzenie kierowcy przez podstawowe kroki po wypadku.

Aplikacja poprosi kierowcę o uchwycenie najważniejszych faktów z miejsca wypadku – zrobienie zdjęć i opisanie całego zdarzenia. Następnie dane są zbierane w całość. Kierowca może wysłać paczkę informacji do ubezpieczyciela, co powinno ułatwić dalsze postępowanie. Ponadto, z poziomu aplikacji możliwe jest wyszukanie autoryzowanych warsztatów naprawczych.

Z aplikacji można skorzystać w samochodach Volvo z 2015 roku modelowego i w nowszych egzemplarzach. Obecnie została ona udostępniona w wersji skierowanej do klientów w USA.

Volvo naprawdę dba o bezpieczeństwo

Nowa aplikacja to jeden z wielu kroków wykonanych przez Volvo w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach. Szwedzki producent wcześniej poinformował o planowanym ograniczeniu maksymalnej prędkości w swoich autach do 180 km/h. Ponadto, europejskie modele będą się nawzajem komunikować, wymieniając dane o warunkach pogodowych i innych utrudnieniach na drodze.

Polecamy także:

Nadchodzą ogromne zmiany w interfejsie Android Auto!

źródło: materiały prasowe Volvo