Volkswagen ID.4. (fot. VWIDTalk.com)

Volkswagen ID.4 – elektryczny SUV na nowych zdjęciach

Poznaliśmy wygląd Volkswagena ID.4, czyli w pełni elektrycznego SUV-a z Wolfsburga. Trzeba przyznać, że samochód prezentuje się całkiem atrakcyjnie.

Volkswagen ID.4 na zdjęciach bez kamuflażu

Nowy elektryczny SUV nie miał jeszcze oficjalnej premiery. Niemiecki producent ograniczył się tylko do zapowiedzi i pokazania kilku zdjęć. Na kolejne materiały przedstawiające Volkswagena ID.4 nie musieliśmy długo czekać, ale tym razem nie zostały one udostępnione przez producenta. Zestaw zdjęć, które pokazują sylwetkę elektryka i dostępne wzory felg, pojawił się na forum fanów marki.

Volkswagen ID.4. (fot. VWIDTalk.com)

Volkswagen ID.4 nie przypomina spalinowych SUV-ów z oferty Volkswagena. Bryła jest bardziej zaokrąglona i ma kilka elementów charakterystycznych dla aut z rodziny ID. Jak najbardziej możemy mówić o nowoczesnej i atrakcyjnej stylistyce. Co warto podkreślić, mimo iż mamy do czynienia z elektrykiem, to nie widzę żadnych przeciwwskazań, aby identyczne wzornictwo zastosować w przypadku samochodu z silnikiem spalinowym – całość nadal prezentowałaby się naprawdę dobrze.

Volkswagen ID.4 – oto, co otrzyma kierowca

Z informacji opublikowanych wcześniej przez Volkswagena dowiedzieliśmy się, że ID.4, idąc śladami ID.3, zostanie oparty na nowej platformie MEB, zaprojektowanej specjalnie dla samochodów elektrycznych. Jedna z wersji ma zapewniać zasięg do 500 km na w pełni naładowanych akumulatorach. W ofercie będą oczywiście dostępne również inne odmiany, a klient będzie mógł także wybrać między napędem na tył a wersją „odpychającą” się za pomocą wszystkich czterech kół.

Volkswagen ID.4. (fot. VWIDTalk.com)

Zestaw akumulatorów został umieszczony na środku podwozia, dzięki czemu środek ciężkości auta wypada nisko, co powinno pozytywnie przełożyć się na prowadzenie oraz umożliwi równomierny rozkład masy na obie osie.

Producent nie przedstawił jeszcze, jak dokładnie ma wyglądać środek. Wnętrza nie zobaczyliśmy również na najnowszych zdjęciach. Należy jednak spodziewać się, że Volkswagen ID.4 będzie sporo czerpał z rozwiązań zastosowanych w ID.3. Najpewniej więc otrzymamy dwa ekrany i minimalistyczny kokpit.

Wersję produkcyjną Volkswagena ID.4 mamy poznać jeszcze w tym roku.

Polecamy również: