smartfon Xiaomi Mi MIX Alpha
Xiaomi Mi MIX Alpha (fot. @Xiaomi)

Unboxing Xiaomi Mi MIX Alpha? Proszę uprzejmie!

Xiaomi Mi MIX Alpha to telefon, który może zdefiniować przyszłość smartfonów na nowo. Zabawne, bo warto zwrócić uwagę na to, że nie jest to pierwszy raz, kiedy ten producent wychodzi przed szereg. Mało kto pamięta, ale moda na „bezramkowce” w dużej mierze wzięła się od Xiaomi Mi MIX, który w swoich czasach również oferował bardzo wiele.

To, co zapada w pamięć, to wybitny, w pełni innowacyjny wyświetlacz Sorround Display, który obiega niemal całe urządzenie. Tym, co wyróżnia propozycję od Xiaomi jest to, że nie mówimy tu o wyświetlaczu ruchomym, podobnym do tego, który oferuje choćby Huawei Mate X. Chińczycy postanowili rozegrać sprawę zupełnie inaczej i trzeba przyznać, że jest to równocześnie niespodziewane, a zarazem dość naturalnie wyglądające połączenie.

Premiera Xiaomi Mi MIX Alpha – przyszłość nadeszła już dziś

Pewnego rodzaju podobieństwem do pierwszego Mi MIX-a jest brak głośnika. W Alphie, tak samo jak w pierwszym Mi MIX, dźwięk generowany jest przez drgania wyświetlacza. Nie zabrakło też modemu 5G oraz wybitnie kuszącego swoją specyfikacją aparatu głównego. Trudno bowiem inaczej nazwać moduł ze 108 Mpix aparatem głównym, gdzie sensor ma rozmiar 1/1.33 cala. Pozostałe moduły mają mieć 20 i 12 Mpix.

Xiaomi może nie zarobić złamanego juana na sprzedaży Mi MIX Alpha

Urządzenie zostało już zapowiedziane, jednak należy przypomnieć, że mówimy o produkcie koncepcyjnym, którego cena najpewniej przekroczy barierę dziesięciu tysięcy złotych (mówi się nawet o 12 tysiącach, po przeliczeniu z juanów). Wydaje się jednak, że wielu fanów technologii nawet tak wygórowana cena nie powstrzyma przed zakupem. W podjęciu decyzji o tym, czy warto zacisnąć pasa i zbierać górę pieniędzy na Mi MIX Alpha może pomóc Wam pierwszy unboxing tego telefonu. Nie oszukujmy się, nie wnosi on wiele nowego, jednak nie sposób nie dostrzec tego, że urządzenie prezentuje się po prostu obłędnie. Okazuje się, że dobry unboxing można zmieścić w czasie krótszym niż minuta.

Dla zainteresowanych Mi Mix Alpha ciekawą informacją z pewnością okaże się to, że już teraz w kilku lokalizacjach w Chinach można zapoznać się z tym urządzeniem na żywo – listę konkretnych sklepów znajdziecie w serwisie źródłowym. Więc gdybyście przypadkiem planowali jakoś teraz wycieczkę do Chin – dodajcie jedno z tych miejsc jako warte odwiedzenia ;)

źródło: MiaoPai, gizchina