UMi Super Edge będzie flagowcem z Androidem 7.0 i 6 GB RAM, ale bez zakrzywionego ekranu

UMi to chińska marka, która ma w swoim portfolio kilka naprawdę interesujących urządzeń, m.in. UMi Rome i UMi Touch. 23 maja rozpocznie się natomiast przedsprzedaż kolejnej nowości – UMi Super. Najciekawsze może jednak dopiero nadejść.

Reklama

Według plotek, UMi ma w planach model UMi Super Edge, którego już teraz spokojnie można nazwać mianem flagowca. Dlaczego? Otóż z dostępnych (oczywiście jeszcze niepotwierdzonych) informacji wynika, że smartfon zostanie wyposażony w 6 GB RAM oraz podwójny moduł aparatu głównego. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie szturmem wchodzi na salony – wystarczy tylko się rozejrzeć i wcale nie trzeba daleko szukać (jeśli trzeba, pomogę: LG G5, LG G5 SE, Huawei P9, Huawei P9 Plus, Honor V8, Vivo Xplay 5, Vernee Apollo czy Cubot S9).

Reklama

To jednak nie koniec. UMi Super Edge ma pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0. Ten „fakt” wskazuje więc na to, że smartfon zadebiutuje najwcześniej w drugiej połowie 2016 roku. Jeśli żaden rodzimy konkurent nie wyprzedzi UMi, to ww. model może być pierwszym „chińczykiem” na rynku z najnowszą wersją OS-u Google.

Wyjaśnienia wymaga jeszcze jedna kwestia. Otóż wbrew temu, co mogłaby sugerować nazwa, UMi Super Edge nie zostanie wyposażony w zakrzywiony (czy to jedno-, czy obustronnie) wyświetlacz. Ekran ma za to rozciągać się na całej szerokości panelu przedniego, a boczne ramki mają być dosłownie minimalne.

Źródło: GizChina