Ważne
Wiko VIEW

Samsung ujawnia, że Android N będzie nosił oznaczenie Android 7.0

Nie każda nowa wersja Androida oznaczana jest kolejną cyfrą z kolei. Dla przykładu, tylko z “czwórką” z przodu zadebiutowały aż trzy “główne” wydania, rozróżnione jedynie poprzez dodanie kolejnej liczby po kropce oraz nowej, słodkiej nazwy (ale też nie zawsze – patrz 4.1-4.3 Jelly Bean). Ostatnio jednak Google porzuciło tę taktykę i Androida Lollipop oraz Androida Marshmallow oznaczyło już – odpowiednio – jako 5.0-5.1 oraz 6.0. Android N ma wpisywać się w ten “trend” i zadebiutować z cyferką 7 z przodu.

Dowiadujemy się tego dzięki Samsungowi, który na stronie przeznaczonej dla deweloperów opublikował listę zmian, jakie wprowadza wersja 1.3.1 Samsung MultiWindow SDK. Konkretniej jest ona tylko jedna, aczkolwiek istotna, również z naszego punktu widzenia. Otóż – jak zapisano – cechuje się już ona kompatybilnością z Androidem N, który nosi oznaczenie 7.0.

Samsung MultiWindow SDK 1.3.1 Android N Android 7.0

Wygląda więc na to, że przedpremierowo dowiedzieliśmy się, jaką cyferką zostanie opatrzony Android N. W mojej opinii takie posunięcie jest nie tylko wygodniejsze dla mniej zorientowanego w temacie użytkownika (łatwiej zapamiętać i odróżnić poszczególne wersje), ale i dobre z marketingowego punktu widzenia. W końcu przeciętny klient uzna, że Android 7.0 jest dużo lepszy i nowszy niż Android 6.1 – nawet, gdyby lista zmian i nowości była dokładnie taka sama.

Nie poznaliśmy natomiast nazwy słodkości, jaką zostanie opatrzony Android N/Android 7.0. Wiadomo jedynie, że wewnętrznie ochrzczono go jako New York Cheesecake, ale nie jest to jeszcze finalna wersja. Pojawiła się też sugestia, że może to być Nutella, ale na ostateczne potwierdzenie musimy jeszcze poczekać.

Źródło: Samsung Developers przez Neowin

Komentarze

 • Kewin Karlos

  Ożywią sprzedaż nowych smartfonów ;(

  • Jest nadzieja, że stare – czyli te co mają już kilka miesięcy – będą na AlleDrogo za pół ceny a roczne za ćwierć.

 • marioS

  Etam już dawno mówiłem, że najnowszy Android będzie nazwany 7-day jak te rogale buhaha :-D

  • Dariusz Adamczyk

   Jak wykupią licencję to będzie pewnie Nutella. A jak nie, to stawiam na Nougat.

   • Innystycznie

    Albo po prostu Nut. Android aka “orzech”.

 • Tomasz Salich

  Ciekawe czy jak z 6.0 osiągną sukces zdobywając 5% rynku w pół roku. No i oczywiście mój 2-letni telefon aktualizacji nie dostanie. Śmieszny ten Google.

  • Glee

   Mój dwuletni ( w lipcu 3 letni ) tablet ma obecnie 6.0 – jednak widzisz, że można ? Za miesiąc kupuje już Nexusa 5x ;)

   • Tomasz Salich

    Suponuję że ten tablet nie jest Samsungiem tylko Nexusem?

    • Glee

     To raczej nie było trudne do zgadnięcia – czy jeszcze jakiś tablet z 2013 dostał 6.0 ? – jeszcze dzisiaj miałem poprawkę bezpieczeństwa ;)

     • Tomasz Salich

      Dlatego odnoszę wrażenie że jeżeli komuś zależy na tym żeby mieć aktualny, bezpieczny sprzęt do którego nie ma dostępu baba z piekarni (z całym szacunkiem dla wspomnianej, serdecznie ją pozdrawiam) to jedynym rozwiązaniem jest Nexus.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona