Udało się! Apple dostaje patent na papierową torbę na zakupy 16
fot. SlashGear

Udało się! Apple dostaje patent na papierową torbę na zakupy

Ponad rok temu Apple zapowiedziało, że zamierza zrezygnować z plastikowych reklamówek i zastąpić je papierowymi. Co ciekawe, jednocześnie postanowiono zaprojektować i opatentować unikalną torbę.

Papierowa reklamówka na pierwszy rzut oka wygląda najzwyczajniej na świecie. Jednak na drugi i każdy kolejny też, bo naprawdę nie ma w niej nic wyjątkowego. No, może poza tym, że w dużej części powstała z makulatury. Apple znane jest ze swojego proekologicznego działania w każdej dziedzinie, więc nie mogło być inaczej także i tutaj. Ale to – przynajmniej według mnie – bardzo dobrze.

Można jednak pomyśleć, po kiego grzyba Apple patentuje coś tak banalnego, jak papierowa torba na zakupy?! Przyznaję, w mojej głowie też na początku pojawiła się taka myśl, jednak serwis źródłowy wymienia kilka powodów, które naprawdę brzmią rozsądnie i logicznie. Dzięki unikalnemu i „zaszachowanemu” projektowi koncern z Cupertino obroni się przed trollami patentowymi (które nieraz dały mu w kość), a w dodatku jest to znak rozpoznawczy, że Apple Store jest „oryginalny” (zdarzają się bowiem przypadki, że inni kopiują prawie 1:1 sklepy i wszystko pozostałe w środku, łącznie z wyposażeniem i sprzętami).

W ramach ciekawostki można dodać, że jednym z członków zespołu projektantów, który stworzył opatentowaną właśnie papierową torbę na zakupy, jest Jony Ive, czyli człowiek, który odpowiada za to, jak wygląda wiele urządzeń (i nie tylko) Apple.

Źródło: SlashGear

Obserwuj nas