Ważne

Apple namawia swoich dostawców, aby korzystali z zielonej energii

Apple jest znane z tego, że bardzo dba o środowisko. Stworzyło nawet specjalnego robota, który rozbiera na części iPhone’a (nazwano go dość pieszczotliwie, Liam). Koncern z Cupertino nie ogranicza się jednak tylko do siebie i namawia również swoich kontrahentów, żeby i oni przerzucili się na zieloną energię. I robi to bardzo skutecznie.

Apple pochwaliło się, że kolejnych trzech dostawców (Compal Electronics, Sunwoda Electronic Co i Biel Crystal Manufactory Ltd.) wykorzystuje przy produkcji części do jego urządzeń wyłącznie energię, pochodzącą z odnawialnych źródeł. Łącznie w tym gronie jest już siedmiu kontrahentów. Pierwszym, który w pełni przerzucił się na zieloną energię, był natomiast japoński Ibiden.

Jeżeli zaś chodzi o samo Apple, to koncern chwali się, że w swojej działalności w aż 96% polega na energii, pochodzącej z odnawialnych źródeł. Chciałby jednak “dobić” do 100%. I w pewnym sensie może mu się to wkrótce udać, ponieważ w nowym kampusie, którego budowa powoli dobiega końca, wykorzystywana będzie wyłącznie zielona energia, wygenerowana m.in. przez panele słoneczne na dachu.

Dzięki swoim działaniom, Apple już dwa lata z rzędu jest najbardziej przyjazną środowisku firmą z branży tech według Greenpeace (niewiele brakuje do niego również Google i Facebookowi). Koncern bowiem, jak już zostało powiedziane, stara się w jak największym stopniu wykorzystywać energię, pochodzącą ze źródeł odnawialnych. I dobrze, że namawia do tego innych, ponieważ samo nie zmieni świata. Choć jednocześnie nie można mieć na to nadziei, gdyż w innych częściach świata za nic mają ochronę środowiska i zieloną energię.

Źródło: Bloomberg przez AppleInsider, AppleInsider

Komentarze

 • anduanmix

  A polski rząd stawia na węgiel. Tyle w temacie.

  • elmak

   Energia ze źródeł alternatywnych też ma swoje negatywne skutki

   • anduanmix

    Tak jeśli nawet ma to skutki negatywne mniejsze niż energia z węgla.

  • PPP

   Zapytaj górników jak będą żyć bez pracy w kopalni “TUMANIE” przepraszam za to określenie. Rosjanie i araby tylko czekają ze swoim gazem i ropą aby zlikwidować kopalnie. Energia z wiatru, albo słoneczna w Polsce nie będzie wystarczająca lub będzie za droga.

   • anduanmix

    “Tumanie” nie jestem przeciwny węglowi i kopalniom i górnikom. Chodź górnictwo w Polsce i przywileje górników oraz ich ciągle dotowanie przez państwo jest chore. 13 i 14 pensje plus inne dodatki to żart z reszty kraju. A uzależnienie się od jednego źródła energi to Tumanie słabo wpływa na bezpieczeństwo energetyczne kraju. Tumanie uświadom sobie, że faworyzowanie grupy społecznej i wspieranie jednej z gałęzi gospodarki jest nie fair w stosunku do pozostałych pracowników innych gałęzi przemysłu. Tumanie uświadom sobie, że energię z wiatru, słońca i wody, też produkują ludzie swoją pracą tak jak górnicy węgiel fedrują spod ziemi. Tyle w temacie Tumanie – przepraszam za to określenie.

    • PPP

     Myślę, że trochę masz racji, ale zwróć uwagę gdzie te dotacje idą. Pensja górnika często nie przekracza 2000zł, a codziennie ryzykują życie. Ogromne pieniądze idą na pensje prezesów, zastępców i nawet na przewodniczących związków zawodowych aby uciszali pracowników. Do tego masa pośredników i różne dziwne podatki. Sprawdź to to będziesz wiedział że dotacje są pozorne.
     Największe dotacje idą przede wszystkim na złodziejskie pensje i nagrody parlamentarzystów bez żadnej kontroli i oczywiście na partie, a niedługo dotacje będą szły na pomniki, bo pomniki ważniejsze od bezpieczeństwa energetycznego.
     Każda zamknięta kopalnia to zysk dla innych, a nie dla Polski.
     Spróbuj skorzystać z darmowego wiatru to zobaczysz na dzień dobry jaki podatek zapłacisz za coś co niby jest darmowe mimo braku dotacji.

 • Raul

  Dba o środowisko tworząc telefon cieżko naprawialne bez wymienialnego akumulatora. Autorze myśl samodzielnie a nie powielaj PRowy bełkot.

  • Akumulator jest jak najbardziej wymienialny.

   • Raul

    Jesteś w stanie to zrobić w domu bez narzędzi? To gratuluję.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona