Uber
(źródło: Uber)

Uber przypomni użytkownikom o ważnej czynności. Chodzi o ich bezpieczeństwo

Użytkownicy aplikacji Uber otrzymają ważne powiadomienie. Z jednej strony cieszy, że firma zdecydowała się na takich ruch, ale z drugiej przeraża, że niektórzy zapominają o tak podstawowym elemencie bezpiecznego podróżowania samochodem.

Aplikacja Uber przypomni o zapięciu pasów

Usługi Uber raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Warto jednak podkreślić, że firma często wprowadza nowe funkcje bezpieczeństwa, które mają pozytywnie wpłynąć na podróżowanie samochodem. Przykładowo specjalnie dla kobiet została przygotowana funkcja Uber by Women, która pozwala na przejazdy z kierowczyniami. Natomiast niedawno pojawiło się rozwiązanie z kamerami, które ma poprawić bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pasażerów.

Wymienione przed chwilą funkcje to tylko kawałek ze wszystkich starań firmy, aby poprawić jakość świadczonej usługi. Najnowszym krokiem jest proste powiadomienie, ale należy zaznaczyć, że naprawdę ważne. Otóż klienci za pomocą tego powiadomienia zostaną poinformowani, że powinni zapiąć pasy bezpieczeństwa.

Mogłoby się wydawać, że niemal naturalnym odruchem po zajęciu miejsca w samochodzie jest zapięcie pasów. Niestety, tak nie jest. Niektórzy traktują konieczność zapięcia pasów jako niemiły obowiązek i robią to tylko, aby nie dostać mandatu. Tylko że zapominają lub nie chcą pamiętać o tym, że pasy ratują życie. Wpisując odpowiednie frazy w Google łatwo jest znaleźć historie przedstawione przez policjantów, z których dowiemy się, że kierowca i/lub pasażerowie nie przeżyli wypadku ze względu na brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Uber pasy bezpieczeństwa
(źródło: Engadget)

Warto jeszcze dodać, że odpowiednie powiadomienie otrzyma zarówno kierowca Ubera, jak i pasażer. Klient usługi dowie się z komunikatu, że nawet podczas krótkiej podróży, siedząc z tyłu, dla bezpieczeństwa warto zapiąć pasy. Niby to tylko powiadomienie, ale jak najbardziej może okazać się skuteczne – zarówno w przypadku tych, którzy po prostu zapominają o pasach, jak i tych, którzy nie zapinają pasów z premedytacją.

Co ciekawe, powiadomienie z aplikacji Uber będzie pojawiać się tylko przy pierwszych pięciu podróżach od momentu wdrożenia funkcji. Najwidoczniej firma jest przekonana, że pięć powiadomień wystarczy, aby wyrobić u niektórych klientów nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa.

Początkowo w wybranych krajach

Uber zaczyna już wprowadzać nową funkcję na terenie USA, Wielkiej Brytanii, a także na Tajwanie, w Ameryce Łacińskiej i kilku krajach Afryki. Z czasem zostanie ona udostępniona w kolejnych regionach i krajach. Mam nadzieję, że w Polsce na jej pojawienie się nie będziemy musieli długo czekać.