TransPhone, czyli dlaczego warto zapomnieć o Asusie Padfone | Tabletowo.pl

TransPhone, czyli dlaczego warto zapomnieć o Asusie Padfone

Dołącz do dyskusji 0

Od tygodnia Asus dawkował nam informacje na temat połączenia tabletu i smartfona, z czego – jak się okazało – wyszedł Padfone (o którym ostatnio pisaliśmy sporo: tu, tu czy tu). Okazuje się jednak, że Asus to nie pierwsza firma, która wpadła na pomysł dokowania telefonu w tablecie. Warto się przyjrzeć projektowi CMIT TransPhone, który… w sumie niewiele różni się od Asusa Padfone.

Idea obu urządzeń jest podobna – wykonanie trochę inne. TransPhone to tablet, w którego tylny panel wsuwa się smartfona (a nie zamyka, jak ma to miejsce w Padfone). Co więcej, w jego obudowie jest także miejsce dla słuchawki Bluetooth.

Specyfikacja TransPhone, według pierwszych informacji, zawiera dwurdzeniowy procesor Qualcomm o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, wyjście HDMI oraz port USB. W tym całym interesie szkoda tylko jednej rzeczy – rozdzielczości ekranu (prawdopodobnie o przekątnej 10″), która wynosi jedynie 800 x 600 pikseli (SVGA). Na razie nie jest jasne pod kontrolą którego systemu operacyjnego pracuje urządzenie.

I wiecie co? Nie wiem czy któryś z producentów ściągnął pomysł od drugiego (bo jest to prawdopodobne), ale chyba bardziej przypadł mi do gustu projekt mniej znanej firmy – CMIT. Jej urządzenie jest zgrabniejsze niż Padfone i – według mnie – milsze dla oka. A ponadto, przynajmniej już cokolwiek wiemy na temat jego parametrów technicznych – w przeciwieństwie do modelu Asusa

Ale z drugiej strony – CMIT to nieznana firma. Co więcej, w Padfonie mamy pewność, że smartfon nie wypadnie z obudowy tabletu… W przypadku TransPhone, po kilku miesiącach używania, na pewno bym się o to zaczęła martwić. Dajcie znać co myślicie na temat TransPhone.

Na chwilę obecną nie wiadomo nic na temat dostępności i ceny CMIT TransPhone.

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona