Ważne

Asus lubi święta: pod choinkę włoży Padfone’a z Androidem Ice Cream Sandwich (wideo)

O Padfone, największym hicie tegorocznych targów elektroniki użytkowej Computex, dowiadujemy się coraz więcej.
Ledwie wczoraj zastanawialiśmy się, jak to tajemnicze urządzenie będzie wyglądać, a dziś opublikowaliśmy serię zdjęć z oficjalnej prezentacji Asusa.

Specyfikacja Padfone’a nadal nie jest znana, jednak kilka minut wyjaśniła się jedna z największych zagadek – na jakim systemie będzie pracowało to hybrydowe urządzenie. Serwis Engadget donosi, że Padfone zadebiutuje na rynku w okolicy Bożego Narodzenia, a systemem pod kontrolą którego będzie pracował zarówno tablet, jak i smartfon, będzie Android Ice Cream Sandwich.

Nie obyło się bez wpadki – na filmie “Behind The Scene” Asus Padfone przedstawiony został z przeglądarką Internet Explorer 8 i interfejsem Windows 7. Przewińcie do 1:36!

Engadget dowiedział się również co nieco o działaniu eksperymentalmnego połączenia tabletu i telefonu komórkowego. Jak wielu naszych Czytelników słusznie podejrzewało, tablet nie będzie w stanie działać samodzielnie, bez zamontowanego wewnątrz smartfonu.

Kiedy zaś telefon zostanie podłączony, tablet będzie pełnił funkcję docka znacznie rozszerzającego możliwości smartfonu: jako zewnętrzne głośniki stereo lub dodatkowa bateria. Asus dodaje, że później pojawią się także kolejne funkconalności, które, niestety, teraz są tajemnicą.

Według Asusa interfejs Pedfone’a będzie przypominał ten z drugiej generacji tabletów. Drugiej..? Wiele wskazuje na to, że wraz z Padfonem w okolicy świąt pojawią się następcy tegorocznych debiutanckich tabletów Transformer oraz Slider. Przygotujcie dużą choinkę!

źródło
źródło

Komentarze

 • Tomasz

  Przesadzacie z tytułem.

  “ASUS’ Benson Lin was careful not to openly admit the company intends to ship with Ice Cream Sandwich, but he did point out that you can’t launch a smartphone with Honeycomb as the OS. We were encouraged to draw our own conclusions.”

  A to oznacza, że tak naprawdę nic nie wiadomo. Nie zdziwcie się, że się skończy na Windows, który ewidentnie był używany ;-)

  • Łahcim

   No jeśli nie zażyczą sobie tylko za dużo za Tabdocka to może być bardzo fajne rozwiązanie. Niech tylko zrobią coś z tą nieszczęsną klapką. To już wysuwająca się kieszeń na sprężynce jak w magnetofonach była by lepsza :)

 • Zex

  Sam smartfon może okazać się lepszym rozwiązaniem jeśli będzie go można kupić bez ramki do zdjęć i jeśli jest się fanem miniaturyzacji.

 • jaca

  połączcie mi go z eee pad transformerem (czyt. dorzućcie klawiature), do samego smartphona też 5 rzędową qwerty i kupie! kupie w dniu premiery bez względu na cene.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona