Total War: Medieval II

Zrobią nam ze smartfonów jesień średniowiecza! Total War: Madieval II zmierza na iOS i Androida

Feral Interactive robi piękny prezent dla tych, których dzieciństwo przypada na rozkwit klasycznych gier strategicznych. Na smartfony i tablety nadciąga Total War: Madieval II.

Reklama

Total War na urządzenia mobilne

Rome: Total War wydawało się grą niemożliwą do przeniesienia na platformy mobilne. Rozgrywka tej klasycznej gry strategicznej z 2004 roku była szyta pod komputery PC, stąd port na iOS był dość dużą niespodzianką. Feral Interactive, któremu udała się sztuka przeniesienia gry na ekrany dotykowe w 2016 roku, postanowiło wykorzystać moc przenośnych urządzeń raz jeszcze – dla mobilnego Total War: Madieval II.

Medieval II: Total War miało swoją premierę w 2006 roku. To czwarta odsłona bestsellerowej i wielokrotnie nagradzanej serii gier strategicznych autorstwa pracowników zespołu Creative Assembly. Po dziś dzień ma ona swoich zwolenników, a kolejne odsłony Total War są chętnie kupowane – często dzięki pozytywnym skojarzeniom z Madieval II.

Część ta łączy w sobie grę w czasie rzeczywistym ze strategią turową i swego czasu chwaliła się setkami jednostek wyświetlanych na jednym ekranie. Jeszcze kilka lat temu widok nacierających na siebie wojsk robił na graczach spore wrażenie. Teraz będzie można powrócić do tego klasycznego Total Wara, trzymając ekran na kanapie.

Brytyjskie Feral Interactive nie zdradza daty premiery gry na urządzeniach mobilnych, jednak informuje, że będzie ona dostępna do pobrania na systemy iOS oraz Android jeszcze tej wiosny.

Ma to być pełnoprawne przeniesienie tytułu, bez kompromisów i usuwania treści. Sterowanie zostanie dostosowane do ekranów dotykowych. Powinniśmy zobaczyć kilka usprawnień względem interfejsu debiutującego przy okazji Rome: Total War. Domyślam się, że w Medieval II: Total War będzie grało się znacznie wygodniej na tabletach niż na smartfonach. Jeśli jednak będziemy wystarczająco uparci… ;)